Şi FC Viitorul Under-17 s-a calificat în sferturile Cupei României. Scor-fluviu cu SC Oţelul Galaţi

După echipa Unde-19, şi formaţia Under-17 a FC Viitorul a pătruns în sferturile de finală ale Cupei României.

Echipa pregătită de Constantin Fălină și Ionuț Mihu a evoluat, astăzi, pe terenul formației Suporter Club Oțelul Galați U-17, de care a dispus cu 9-1 (4-0).

Golurile formaţiei constănțene au fost marcate de Robert Mustacă (12, 23), Dan Sîrbu (21, 36), Sasha Agiveli (51, 73), Remus Mihai (55), Alexandru Crivac (84) și Răzvan Tănasă (88).

Au evoluat pentru FC Viitorul U-17: Dincă - Oroian, Sîrbu (46 Dănuleasa), Lazăr, Puiu (46 Mitulețu) - Dumitru (59 Crivac), Iorga - Mihai (59 Tănasă), Bodișteanu (59 Cojocaru), Mustacă - Agiveli.

Sursa foto: FC Viitorul