Una dintre achiziţiile Săgeţii a marcat în amicalul cu ACS Berceni

Prim-divizionara Săgeata Năvodari a încheiat la egalitate, 1-1 (1-1), meciul amical de ieri cu ACS Berceni (Liga a 2-a), jucat la Izvorani, în ultima zi de cantonament a echipei năvodărene. Pentru Săgeata a marcat Milos Deletic, în minutul 25, mijlocaşul sârb (transferat în această iarnă) egalând după ce adversarii deschiseseră scorul. Săgeata (antrenor, Cătălin Anghel) a început meciul în formula: Băican - Peteleu, Borja, Cr. Munteanu, V. Lupu, S. Pană, Prodanovic, Deletic, Tigoianu, Vezan, Ivanovic. După pauză, au mai evoluat: Panagoulos - I. Filip, Fl. Popa, I. Iordache, V. Dinu şi S. Chiţu. Astăzi, tehnicienii echipei năvodărene vor stabili lotul care va fi deplasat, mâine, în Antalya, în al doilea stagiu centralizat de pregătire din 2014.

Sursa foto: ssgks.rs