FC Farul, prima victorie din 2014. Succesul a fost zdrobitor

FC Farul a realizat în această seară prima victorie din 2014 în Liga a II-a, trecând cu scorul de 4-1 la Constanţa de Rapid CFR Suceava, în etapa a opta a play-out-ului. A fost primul succes al Farului în liga a II-a după aproape şapte luni. Echipa constănţeană a fost condusă de pe bancă de secundul Gică Mina, iar golurile gazdelor au fost marcate de Ciobanu (minutul 1), Caciandone (minutul 37), Muscă (minutul 59) şi Scărlătescu (minutul 73). FC Farul a folosit în acest meci foarte mulţi jucători tineri.

Farul Constanța Look nou pentru fotbalistul Constantin Budescu! (VIDEO)

15 Mar 2024 1325

Gheorghe Hagi, după Farul Constanța - CFR Cluj 1-1 „Meritam victoria. Am făcut un meci foarte bun“

02 Mar 2024 1605

Jandarmii din Constanța fac apel la respectarea ordinii la meciul de fotbal dintre Farul Constanța şi Oțelul Galați

24 Feb 2024 655

Gheorghe Hagi, un nou discurs manifest „Dacă aș fi eu bosul, în secunda următoare prioritare devin cele trei segmente sociale“ (VIDEO)

19 Dec 2023 1824

Farul Constanța. Anunț important! Hagi - „Nu mai vreau să fiu acționarul majoritar al acestui club“ (VIDEO)

09 Dec 2023 5979

Constanța Gimnastele Alexia Vânoagă și Miruna Botez, medaliate la „Top Gym“, concurs internațional în Belgia (DOCUMENTE)

27 Nov 2023 971

Farul Constanța Constantin Budescu, inclus în echipa ideală a etapei a 11-a

03 Oct 2023 1208

Farul Constanța Golgeterul Gabriel Zahiu, „vânat“ de echipe de frunte. „Ăia te fac locotenent de armată, noi te facem de miliție“ (GALERIE FOTO)

17 Sep 2023 4427

Farul Constanța Constantin Grameni, gol la Naționala Under-21, din pasa lui Adrian Mazilu (VIDEO)

13 Sep 2023 1581

Superliga 2023/2024 Farul Constanța joacă în deplasare cu U Craiova 1948 și caută să se redreseze după eliminarea din Conference League

02 Sep 2023 2118

Farul Constanța Gheorghe Hagi, dorit ca antrenor în Arabia Saudită? Iată ce a răspuns managerul tehnic al campioanei României

23 Aug 2023 1328

Cinci fotbaliști de la Farul Constanța, convocați la Naționala Under-16, pentru meciurile cu Cipru

18 Aug 2023 1746

Hagi, după Farul Constanța - Urartu 3-2 „Victoria a venit bine, cred că a adus iar acel spirit în vestiar“

28 Jul 2023 1571

Farul Constanța Constantin Grameni ratează Campionatul European Under-21. România debutează astăzi