Înfrângere pentru constănțenii de la Farul

Astăzi se vor termina meciurile tur ale fazei play-off-ului şi play-out-ului. Meciul disputat, de la ora 11.00, de FC Farul Constanța cu CF Brăila, pe terenul brăilenilor, s-a încheiat cu scorul 3-1 pentru gazde. CF Brăila s-a luptat pentru victoria ce îi poate ajuta să părăsească locurile retrogradabile.
Minuturile 49, 54 și 67 s-au dovedit norocoase pentru brăileni, care au punctat prin Ad. Câmpeanu, C. Roşu şi Spiridon, iar în minutul 56 au înscris constănțenii de la Farul, autor D. Ciobanu. Cu cinci etape înainte de încheierea campionatului, Farul se află pe ultimul loc, la 12 puncte distanţă de salvarea de la retrogradare, fiind ca şi picată în Liga a III-a, din punct de vedere sportiv.

Superliga 2023/2024 Oțelul Galați - FC Hermannstadt, duel tare la vârful clasamentului din play-out

27 Apr 2024 965

Superliga 2023/2024 Cu un egal contra Farul Constanța, FCSB iese campioană. „Marinarii“ sunt pregătiți însă pentru un nou meci mare

26 Apr 2024 1344

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă, a doua victorie în play-out

07 Apr 2024 844

Editorial Ziua în care Simona Halep s-a bucurat din nou pe terenul de tenis

24 Mar 2024 902

Liga a 3-a Constanța Egal pentru Gloria Băneasa, în etapa a 17-a. Axiopolis Cernavodă, înfrângere

17 Mar 2024 1023

UPDATE. Ce a spus Hagi Farul Constanța, înfrângere cu Universitatea Cluj. „Marinarii“ au încheiat meciul în inferioritate numerică

28 Feb 2024 1342

Superliga 2023/2024. Universitatea Craiova - Farul Constanța Hagi - „Suntem încrezători, dar trebuie să facem un meci complet“ (GALERIE FOTO + VIDEO)

19 Jan 2024 2806

Superliga 2023/2024 Liderul FCSB, misiune dificilă cu FC Hermannstadt în etapa a 20-a

15 Dec 2023 1281

Superliga 2023/2024. FC Voluntari - Farul Constanța Hagi - „Încercăm să câștigăm și să ne deblocăm. Trebuie să avem convingere și curaj“ (VIDEO)

24 Nov 2023 2450

CS Medgidia Meci interzis cardiacilor. „Nici nu am cuvinte să-l descriu!“. Care a fost rezultatul, după trei goluri avans, pe final!

12 Nov 2023 1272

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a condus până în minutul 90 pe terenul celei de-a treia clasate

12 Nov 2023 1918

Superliga 2023/2024 Etapa a 16-a începe cu Sepsi OSK - Rapid. Pe cai mari, oaspeții au cel mai prolific atac din campionat

09 Nov 2023 1247

Liga a 3-a Gloria Băneasa, succes cu Recolta Gheorghe Doja

29 Oct 2023 1191

Voleibaliștii de la CSM Constanța, a doua victorie în două etape, în Divizia A1. La Baia Mare, un veritabil thriller!

26 Oct 2023 843

Superliga 2023/2024 Meciul UTA - Rapid București deschide etapa a 13-a, vineri, 20 octombrie 2023