Când se joacă meciul dintre Simona Halep şi Johanna Konta, din sferturile turneului de la Cincinnati

Cea mai bună jucătoare de tenis din România, Simona Halep (2 WTA), se duelează cu Johanna Konta (Marea Britanie, 7 WTA) în sferturile turneului de la Cincinnati.

Partida a fost programată la ora 2.00 a zilei de sâmbătă, 19 august, şi va fi transmisă în direct de Digi Sport 2.

În optimi, Halep (a doua favorită a întrecerii) a dispus cu 6-4, 6-3 de letona Anastasija Sevastova (nr. 15), în vreme ce Johanna Konta (cap de serie numărul 7) a învins-o pe slovaca Dominika Cibulkova (nr. 11), scor 6-3, 6-4.

Meciul cu Johanna Konta e şi un prilej de revanşă pentru Halep, care a pierdut în faţa jucătoarei din Marea Britanie în sferturi la ediţia din acest a turneului de Mare Şlem de la Wimbledon, după 7-6, 6-7, 4-6. În plus, dacă va câştiga turneul de la Cincinnati, constănţeanca va deveni lider mondial.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa

Simona Halep, a doua favorită a turneului WTA de la Wuhan, China. Pe cine va întâlni în primul meci

23 Sep 2017 504

Simona Halep își păstrează locul de vicelider al clasamentului WTA

18 Sep 2017 348

Simona Halep a avut parte de o surpriză la Ambasada Chinei

13 Sep 2017 563

Simona Halep îl sprijină şi ea pe Imre Janko, antrenorul rămas fără un picior în urma tragicului accident de la Constanţa

13 Sep 2017 690

Simona Halep, în continuare locul 2 în clasamentul WTA. Garbine Muguruza este noul lider mondial

11 Sep 2017 414

Tradiţionalul turneu de tenis juvenil de la LPS „Nicolae Rotaru“ Constanţa Cupa Litoralului şi-a desemnat câştigătorii (galerie foto + video)

01 Sep 2017 688

Cum explică Simona Halep înfrângerea cu Maria Şarapova de la US Open

30 Aug 2017 482

Fostul tenismen Andrei Pavel face parte din echipa Simonei Halep. Aceasta a anunțat dacă va continua colaborarea cu Darren Cahil

29 Aug 2017 526

Simona Halep, învinsă în primul tur de Maria Șarapova. Ce a spus Șarapova despre Halep

29 Aug 2017 3195

Simona Halep este în continuare pe locul 2 în clasamentul WTA. Ce diferență este între ea și ocupanta locului întâi

28 Aug 2017 494

„Va fi o nouă provocare“ Când joacă Simona Halep cu Maria Şarapova în runda inaugurală a US Open

28 Aug 2017 533

Simona Halep o va înfrunta pe Maria Șarapova în primul tur de la US Open 2017. Cu cine vor juca ceilalți tenismeni români

25 Aug 2017 574

Simona Halep a executat prima aruncare din deschiderea meciului de baseball dintre New York Mets și Arizona Diamondbacks (video)

23 Aug 2017 503

Simona Halep, la numai cinci puncte de locul întâi mondial „La Cincinnati, Garbine Muguruza a fost prea bună pentru mine“

22 Aug 2017 473

Editorial Stelele călăuzitoare ale Simonei Halep

21 Aug 2017 1207

Simona Halep, învinsă categoric în finala de la Cincinnati! Constănțeanca irosește o nouă șansă de a deveni lider mondial

20 Aug 2017 637

Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati. Dacă bate, devine lider mondial!

20 Aug 2017 1126

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Cincinnati

19 Aug 2017 815

UPDATE. Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati

17 Aug 2017 512

Simona Halep va juca împotriva Anastasijei Sevastova în optimile turneului de la Cincinnati

16 Aug 2017 438

Simona Halep s-a calificat în optimi la Cincinnati

16 Aug 2017 564

Simona Halep, zbor cu peripeții spre Cincinnati „Eram albă la față și simțeam că nu mai am aer“

15 Aug 2017 760

Simona Halep o înfruntă pe Taylor Townsend în primul meci la Cincinnati

15 Aug 2017 673

Simona Halep a pierdut cu un scor sever în semifinale la Toronto „Voi uita acest meci foarte repede“

14 Aug 2017 753

Simona Halep, înfrângere drastică în semifinalele turneului de la Toronto

13 Aug 2017 1405

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Toronto

12 Aug 2017 2575

Meciul Simonei Halep din sferturile de finală ale turneului de la Toronto, amânat din cauza ploii

12 Aug 2017 646

Când joacă Simona Halep în sferturi la Toronto

11 Aug 2017 793

UPDATE. Simona Halep a învins-o pe Barbora Strycova în optimile de finală ale turneului de la Toronto

10 Aug 2017 481

După victoria cu Magdalena Rybarikova, Simona Halep joacă diseară la Toronto cu Barbora Strycova

10 Aug 2017 444

Simona Halep va juca în setul secund al turneului de la Toronto cu Magdalena Rybarikova

08 Aug 2017 623

UPDATE. Simona Halep s-a retras în meciul cu Ekaterina Makarova. A acuzat probleme medicale

04 Aug 2017 672

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Washington

03 Aug 2017 438

Editorial Şi guvernanţii spun lucruri trăsnite. De la legea vaccinării, la tenismena Simona Halep

03 Aug 2017 1345

Simona Halep joacă pentru calificarea în sferturi la Washington. Meci de 11.500 de dolari

03 Aug 2017 616

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Washington

01 Aug 2017 582

Nu a primit wild-card la Stanford Simona Halep debutează la turneul de la Washington

01 Aug 2017 828

Cât veţi scoate din buzunar dacă beţi o cafea sau o apă la cafeneaua deţinută de tatăl Simonei Halep? (galerie foto)

27 Jul 2017 7147

Simona Halep, îndrăgostită de locurile natale. Ce fotografii a făcut la Constanţa

26 Jul 2017 2404

Imagini superbe cu Simona Halep în afara terenului

16 Jul 2017 4990

Simona Halep, învinsă la Wimbledon „Mai am mult de jucat şi mi se vor mai ivi şanse să devin lider mondial“

13 Jul 2017 770

UPDATE. Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală de la Wimbledon. Ratează șansa de a deveni lider mondial

11 Jul 2017 717

Şedinţă foto la Constanţa Ce maşină de lux conduce Simona Halep pe parcursul sezonului cald

11 Jul 2017 7116

Simona Halep joacă astăzi în sferturi la Wimbledon

11 Jul 2017 1092

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon

10 Jul 2017 875

Simona Halep joacă astăzi în optimi la Wimbledon. La ce oră o întâlneşte pe Victoria Azarenka

10 Jul 2017 1375

Simona Halep va deveni jucătoarea cu cea mai lungă ”ședere” în Top 10 WTA

09 Jul 2017 786

Simona Halep s-a calificat în optimile turneului de la Wimbledon

07 Jul 2017 636

Constănţeanca joacă în turul trei astăzi Simona Halep a scăpat de o adversară periculoasă în drumul către finala de la Wimbledon

07 Jul 2017 813

Simona Halep se duelează mâine cu Shuai Peng pentru un loc în optimile de finală de la Wimbledon