Stiri calde

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare a pierdut acasă în fața celor de la Buducnost

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare a fost învinsă astăzi de echipa muntenegreană Buducnost Podgorica cu scorul de 29-24 (17-10).

Meciul a avut loc în Sala Polivalentă „Lascăr Pană” din Baia Mare, și face parte din prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Iată în ce formulă au evoluat echipele:

HCM Baia Mare: Ionica Munteanu — Alexandra Do Nascimento (1 gol), Ana-Maria Tănăsie, Allison Pineau (7), Lois Abbingh (4), Gabriela Perianu (3), Valentina Ardean Elisei (1), Katarina Jezic (2), Luciana Marin, Timea Tătar (2), Patricia Vizitiu (4). Antrenor: Aurelian Roșca.

Buducnost: Marta Zderic, Ljubica Nenezic — Radmila Petrovic (7), Cristina Neagu (8), Djurdjina Jaukovic, Katarina Bulatovic (3), Ema Ramusovic, Dragana Cvijic (4), Majda Mehmedovic (5), Biljana Pavicevic, Kinga Achruk (1), Milena Raicevic (1). Antrenor: Dragan Adzic.

Cea de-a doua manșă a sferturilor de finală va avea loc pe 10 aprilie, și se va ține la Podgorica.