Județul Constanța Fostul internațional Costin Lazăr, antrenor la Gloria Băneasa. L-a înlocuit pe banca tehnică pe Eugen Trică

Un nou nume cunoscut în fotbalul românesc ce vine antrenor la Gloria Băneasa, formație ce ocupă locul șapte în seria a treia a Ligii a 3-a!

Astfel, noul tehnician al formației din județul Constanța este fostul internațional Costin Lazăr (42 de ani), care îl înlocuiește în funcție pe Eugen Trică, și el un fost jucător din prim plan.

Bun venit, Costin Lazăr!
Fostul fotbalist cu 32 de selecții in echipa națională este noul antrenor principal al Gloriei Băneasa, este mesajul echipei din Băneasa.

Ca antrenor, Costin Lazăr a activat ultima dată la AFC Câmpulung Muscel, dar a antrenat și la Cetatea Turnu Măgurele și la Mostiștea Ulmu (unde a fost antrenor secund și jucător).

Ca fotbalist a jucat la echipe precum Sportul Studențesc, Rapid București, PAOK, Panetolikos, Iraklis, FC Voluntari și Mostiștea Ulmu.

În 15 meciuri jucate până acum în ediția 2023/2024 a Ligii a 3-a, Gloria Băneasa a acumulat 16 puncte, înregistrând cinci victorii, un egal și nouă înfrângeri, golaveraj 27-34.

Sursa foto: Facebook (Costin Lazăr)

Fotbal Liga a 3-a Gloria Băneasa s-a impus în prelungiri în duelul cu Axiopolis Cernavodă

21 Apr 2024 697

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a învins liderul din play-out, Recolta Gheorghe Doja. Gloria Băneasa, victorie după un meci nebun!

14 Apr 2024 1578

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă, a doua victorie în play-out

07 Apr 2024 807

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, pas cu dreptul în turneul play-out

31 Mar 2024 871

Liga a 3-a Gloria Băneasa și Axiopolis Cernavodă, înfrângeri în ultima etapă din sezonul regular. Urmează turneul play-out

24 Mar 2024 1585

Liga a 3-a Constanța Egal pentru Gloria Băneasa, în etapa a 17-a. Axiopolis Cernavodă, înfrângere

17 Mar 2024 994

Fotbal Liga a 3-a Gloria Băneasa, învingătoare în deplasare în meciul cu Axiopolis Cernavodă

09 Mar 2024 1196

Fotbal județul Constanța Moment de reculegere ținut la meciul CS Peștera - Gloria Băneasa II (GALERIE FOTO)

04 Mar 2024 1087

Județul Constanța. Doliu în fotbal A murit Nicolae Cabrancea, fost jucător și președinte la Gloria Băneasa

05 Feb 2024 1214

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, înfrângeri în etapa a 15-a. 12 goluri marcate în meciurile lor!

02 Dec 2023 1390

Liga a 3-a Gloria Băneasa, victorie cu FC Voluntari 2. Axiopolis Cernavodă, învinsă după ce a condus la pauză

18 Nov 2023 1641

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a condus până în minutul 90 pe terenul celei de-a treia clasate

12 Nov 2023 1902

Liga a 3-a Înfrângeri pe teren propriu pentru Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa în etapa a 11-a