Liga a 3-a Gloria Băneasa, victorie cu FC Voluntari 2. Axiopolis Cernavodă, învinsă după ce a condus la pauză

Etapa a 13-a a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, i-a adus formației Gloria Băneasa, din județul Constanța, a cincea victorie stagională, 3-0 (2-0) pe teren propriu cu ultima clasată, FC Voluntari 2.

Au marcat Alexandru Târnăcop, Silviu Pană și Sandu Iovu.

În clasament, Gloria Băneasa se află pe locul șapte, cu 15 puncte, după cinci victorii și opt înfrângeri.

A doua reprezentantă a județului Constanța în seria a treia, Axiopolis Cernavodă, a jucat în această rundă în deplasare cu Înainte Modelu, iar partida s-a închiat cu victoria gazdelor, scor 2-1, după ce Axiopolis a condus la pauză!

Golurile au fost înscrise de Daniel Gheorghe (69 – din penalty), Mario Abăluță (75), respectiv Vlad Suciu (23).

Cu 16 puncte, după cinci victorii, un egal și șapte înfrângeri, Axiopolis ocupă poziția a șasea în ierarhie.

În celelalte partide ale etapei s-au înregistrat rezultatele:

Dunărea Călăraşi – CS Afumaţi 0-0

LPS HD Clinceni – Agricola Borcea 4-1
Recolta Gheorghe Doja – Progresul Fundulea 0-1.

Clasament: 1. CS Afumați – 30p, 2. Dunărea Călărași - 27p, 3. LPS HD Clinceni – 23p, 4. Agricola Borcea - 21p, 5. Recolta Gheorghe Doja - 17p, 6. Axiopolis Cernavodă - 16p, 7. Gloria Băneasa - 15p, 8. Înainte Modelu - 15p, 9. Progresul Fundulea – 14p, 10. FC Voluntari 2 - 7p.

Sursa foto: Facebook (CS Gloria Băneasa)