Fotbal. Judeţul Constanţa Rezultatele din etapa a zecea a Ligii a 4-a (galerie foto)

În etapa a zecea a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa, s-au înregistrat rezultatele:

Axiopolis Cernavodă II - CSC Mihail Kogălniceanu 2-1 la seniori / 2-2 la juniori
Portul Constanţa - CS Eforie 1-1 / 9-1
Sparta Techirghiol - CS Năvodari 0-7 / 0-2.

În meciul de seniori CS Lipniţa Carvăn - FC Farul Constanţa, pentru oaspeţi a marcat Pâslaru, în minutul 70, după ce gazdele au condus cu 1-0 la pauză, iar apoi s-au distanţat la 3-0. FC Farul a folosit însă cinci jucători născuţi în anul 2001. Pregătită de Ion Constantinescu, Georges Mihai şi Laurenţiu Gheorghe, echipa oaspete a fost: Tătar - Zamfir, Marzavan (46 M. Zaharia), Petrache (60 Bălan), Ştefancu - Carabaş (60 Curte), Zimceac - Ad. Cristea, Codescu (30 Ivanovici), Lazăr - Pâslaru.

Clasamente:

Seniori: 1. Năvodari - 20p (9 meciuri), 2. Poseidon - 20p (10 meciuri), 3. Albeşti - 19p (10 meciuri), 4. Fântânele - 19p (10 meciuri), 5. Cumpăna - 17p (10 meciuri), 6. Ovidiu - 17p (10 meciuri), 7. FC Farul - 16p (9 meciuri), 8. Techirghiol - 16p (9 meciuri), 9. Agigea - 14p (9 meciuri), 10. Băneasa - 13p (8 meciuri), 11. Lipnița Carvăn - 13p (8 meciuri), 12. Cernavodă II - 11p (9 meciuri), 13. Mihail Kogălniceanu - 11p (10 meciuri), 14. Tuzla - 10p (9 meciuri), 15. Eforie - 10p (10 meciuri), 16. Portul - 8p (10 meciuri), 17. Poarta Albă - 7p (10 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (10 meciuri).

Juniori: 1. Albeşti - 28p (10 meciuri), 2. Portul - 28p (10 meciuri), 3. FC Farul - 24p (9 meciuri), 4. Năvodari - 24p (9 meciuri), 5. Poseidon - 22p (10 meciuri), 6. Mihail Kogălniceanu - 19p (10 meciuri), 7. Poarta Albă - 18p (10 meciuri), 8. Techirghiol - 18p (9 meciuri), 9. Cernavodă II - 17p (9 meciuri), 10. Valu lui Traian - 9p (10 meciuri), 11. Băneasa - 7p (8 meciuri), 12. Agigea - 7p (9meciuri), 13. Ovidiu - 6p (10 meciuri), 14. Eforie - 6p (9 meciuri), 15. Lipnița Carvăn - 5p (8 meciuri), 16. Fântânele - 5p (10 meciuri), 17. Tuzla - 3p (9 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (9 meciuri).

Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanţa)