Sport

Fotbalul judeţului Constanţa Care e programul în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

Deschisă, vineri, de partidele Farul Tuzla - FC Farul Constanţa (1-2 la seniori, 0-16 la juniori), etapa a 24-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa continuă în acest weekend, după programul: sâmbătă, 13 aprilie - CS Poseidon 2 Mai Limanu - Gloria Băneasa (ora 13.00 - juniorii, ora 11.00 - seniorii), CSO Ovidiu - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), Portul Constanţa - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - CS Agigea (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Viitorul Fântânele (12.30 / 14.30), CS Năvodari - CS Eforie (14.00 / 16.00); duminică, 14 aprilie - Axiopolis Cernavodă II - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00).

În disputa de seniori Farul Tuzla - FC Farul Constanța, scorul la pauză a fost 1-1. Gazdele au condus după un gol marcat în minutul 4, apoi oaspeții au întors soarta partidei grație reușitelor lui Dumitrașcu (20) și Lazăr (60).

Ion Constantinescu și Georges Mihai, antrenorii FC Farul Constanța, au jucat cu: Dumitrache - Zamfir, Robu, Ștefancu, Curte, Carabaș (20 Boicu; 80 Bleau), Petrache, Apostolache, Dumitrașcu, Zaharia (80 Sapioneac), Lazăr (78 Sever).  
 
La Liga a 5-a, duminică, 14 aprilie, se joacă etapa a 22-a, astfel: CS Peştera - AS Pelinu (11.00), Viitorul Târguşor - Sportul Tortoman (11.00), FC Mereni - Danubius Rasova (11.00), Carsium Hârşova - Unirea Topraisar (11.00), Voinţa Săcele - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Speranţa Castelu - CS Murfatlar (14.00), Avântul Comana - Litoral Corbu (14.00), Inter Ion Corvin - Olimpia Constanţa (14.30), Viitorul Pecineaga - Sport Prim Oltina (14.30).
 
În Seria Nord din Liga a 6-a, duminică, 14 aprilie, este programată runda a 14-a: Victoria Mihai Viteazu - Ulmetum Pantelimon (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Gloria Seimeni - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Înfrăţirea Cogealac - Dacia Mircea Vodă (14.00), Flacăra Crucea - Steaua Speranţei Siliştea (14.00), Dunărea Ciobanu - Emaus Cernavodă (14.30). În Seria Sud, se va disputa etapa a 17-a: Trophaeum Adamclisi - Voinţa Cochirleni (11.00), CS Negru Vodă - Viitorul Cobadin (11.00), Old Boys Cobadin - Fulgerul Chirnogeni (11.00), ITC - AS Lumina (11.00), AS Independenţa - AS Bărăganu (11.00), Dunărea Ostrov - AS Viişoara (11.00). Flacăra Viişoara are rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 54p, 2. CS Năvodari - 50p, 3. Gloria Albeşti - 48p, 4. Viitorul Fântânele - 47p, 5. CS Lipniţa Carvăn - 44p, 6. Sparta Techirghiol - 43p, 7. CS Agigea - 42p, 8. Gloria Băneasa - 42p, 9. CS Cumpăna - 41p, 10. FC Farul Constanţa - 37p, 11. CSO Ovidiu - 28p, 12. Axiopolis Cernavodă II - 27p, 13. CS Eforie - 24p, 14. Farul Tuzla - 21p, 15. Portul Constanţa - 18p, 16. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 17. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 0p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 62p, 2. Portul Constanţa - 62p, 3. Axiopolis Cernavodă II - 59p, 4. CS Năvodari - 57p, 5. FC Farul Constanţa - 56p, 6. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 43p, 7. Sparta Techirghiol - 43p, 8. CS Mihail Kogălniceanu - 38p, 9. Voinţa Valu lui Traian - 32p, 10. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 32p, 11. Gloria Băneasa - 29p, 12. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 13. Viitorul Fântânele - 17p, 14. CS Agigea - 17p, 15. CSO Ovidiu - 14p, 16. CS Eforie - 13p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Pecineaga - 46p, 2. Corbu - 44p, 3. Peştera - 42p, 4. Oltina - 40p, 5. Castelu - 40p, 6. Rasova - 37p, 7. Olimpia - 35p, 8. Pelinu - 32p, 9. Comana - 29p, 10. Tortoman - 29p, 11. Ion Corvin - 27p, 12. Săcele - 25p, 13. Mereni - 24p, 14. Nicolae Bălcescu - 23p, 15. Murfatlar - 19p, 16. Târguşor - 18p, 17. Hârşova - 17p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 32p, 2. Mircea Vodă - 31p, 3. Cuza Vodă - 30p, 4. Mihai Viteazu - 25p, 5. Ciobanu - 20p, 6. Seimeni - 18p, 7. Siliştea - 17p, 8. Ghindăreşti - 13p, 9. Pantelimon - 13p, 10. Cogealac - 12p, 11. Gârliciu - 10p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 39p, 2. ITC - 36p, 3. AS Viişoara - 31p, 4. Cochirleni - 27p, 5. Negru Vodă - 27p, 6. Lumina - 26p, 7. Chirnogeni - 26p, 8. Independenţa - 17p, 9. Old Boys Cobadin - 14p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viişoara - 3p.
 
Sursa foto: Facebook (Dornik de Sport)

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Farul Constanţa l-a achiziţionat şi pe Alexandru Bodea (galerie foto)

22 Jul 2019 951

Farul Constanța, amănunte despre abonamentele pentru sezonul 2019/2020 (galerie foto)

19 Jul 2019 708

Liga Old-Boys Deşi a condus cu 3-1 în deplasare Săgeata Stejaru până în minutul 82, CSO Medgidia a pierdut cu 3-4! (galerie foto)

19 Jul 2019 939

Ştefan Cană, o altă achiziţie a SSC Farul Constanţa (galerie foto)

18 Jul 2019 1080

Programul complet al turului Rapid Bucureşti şi Dunărea Călăraşi, adversarele SSC Farul în primele două etape ale Ligii a 2-a

17 Jul 2019 953

Farul Constanţa îşi află mâine programul din Liga a 2-a

16 Jul 2019 993

Tânărul Robert Claudiu Băciuț, de la FCSB la Farul Constanța (galerie foto)

15 Jul 2019 844

Metalul Constanţa, pe podium la prima ediție a Cupei Mării Negre, de la Eforie Nord (galerie foto)

15 Jul 2019 708

Fostul căpitan al lui FC Snagov, Viorel Lică, transferat de Farul Constanţa

15 Jul 2019 821

Sondaj de opinie Va avea Ianis Zicu rezultatele dorite ca antrenor la Farul Constanța? Iată ce cred fanii!

15 Jul 2019 1020

Dan Panait a semnat cu Farul Constanţa. E a opta achiziţie a „marinarilor“ (galerie foto)

14 Jul 2019 1543

Farul Constanța l-a transferat și pe Ionuț Ursu (galerie foto)

13 Jul 2019 1169

Cantonament la Braşov Farul Constanţa l-a achiziţionat şi pe portarul Vlad Muţiu (galerie foto)

12 Jul 2019 1184

UPDATE. Raul Avram s-a despărţit de echipa de pe litoral „Am fost onorat să fiu căpitanul Farului!“ (galerie foto)

08 Jul 2019 2188

Sondaj de opinie Credeţi că Ianis Zicu va avea succes ca antrenor la Farul Constanţa?

08 Jul 2019 1779