Sport

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

Etapa a 30-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută sâmbătă, 11 mai, după programul: Voinţa Valu lui Traian - CS Cumpăna (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), FC Farul Constanţa - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Eforie (11.00 / 13.00), CS Poseidon Limanu - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - Ştiinţa Acalab Poarta Albă (11.00 / 13.00), Portul Constanţa - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavodă II - CS Agigea (11.00 / 13.00) şi CSO Ovidiu - CS Năvodari (18.00 / 16.00).
 
Duminică, 12 mai, a fost programată runda a 28-a a Ligii a 5-a, meciurile fiind: Litoral Corbu - Recolta Nicolae Bălcescu (11.00), Sportul Tortoman - Damubius Rasova (11.00), Viitorul Târguşor - Sport Prim Oltina (11.00), Avântul Comana - Unirea Topraisar (11.00), Viitorul Pecineaga - Inter Ion Corvin (11.00), FC Mereni - Carsium Hârşova (11.00), AS Pelinu - Olimpia Constanţa (14.00), CS Peştera - CS Murfatlar (14.00), Voinţa Săcele - Speranţa Castelu (14.00).
 
Ziua de duminică este dedicată şi partidelor din Liga a 6-a. În Seria Nord, au fost programate meciurile etapei a 18-a: Pescăruşul Gârliciu - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Emaus Cernavodă (11.00), Dunărea Ciobanu - Victoria Mihai Viteazu (11.00), Gloria Seimeni - Dacia Mircea Vodă (14.00), Pescarul Ghindăreşti - Ulmetum Pantelimon (14.00), Flacăra Crucea - Înfrăţirea Cogealac (14.00). În Seria Sud, se va disputa etapa a 21-a, astfel. Trophaeum Adamclisi - AS Bărăganu (11.00), Old Boys Cobadin - AS Independenţa (11.00), Voinţa Cochirleni - Viitorul Cobadin (11.00), Dunărea Ostrov - AS Lumina (11.00), AS Viişoara - Fulgerul Chirnogeni (13.30), CS Negru Vodă - Flacăra Viişoara (14.00). ITC are rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a seniori: 1. CS Năvodari - 66p, 2. Viitorul Fântânele - 65p, 3. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 64p, 4. Gloria Albeşti - 62p, 5. CS Agigea - 54p, 6. CS Cumpăna - 54p, 7. Gloria Băneasa - 54p, 8. CS Lipniţa Carvăn - 51p, 9. Sparta Techirghiol - 47p, 10. FC Farul Constanţa - 44p, 11. CS Eforie - 36p, 12. CSO Ovidiu - 34p, 13. Axiopolis Cernavodă II - 32p, 14. Farul Tuzla - 24p, 15. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 21p, 16. Portul Constanţa - 21p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 78p, 2. CS Năvodari - 75p, 3. Portul Constanţa - 75p, 4. Axiopolis Cernavodă II - 71p, 5. FC Farul Constanţa - 68p, 6. Sparta Techirghiol - 58p, 7. Voinţa Valu lui Traian - 47p, 8. CS Mihail Kogălniceanu - 47p, 9. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 46p, 10. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 41p, 11. Gloria Băneasa - 38p, 12. Viitorul Fântânele - 26p, 13. CS Agigea - 23p, 14. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 15. CSO Ovidiu - 17p, 16. CS Eforie - 16p, 17. Farul Tuzla - 10p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 58p, 2. Pecineaga - 58p, 3. Oltina - 55p, 4. Castelu - 52p, 5. Corbu - 47p, 6. Pelinu - 44p, 7. Rasova - 44p, 8. Comana - 43p, 9. Olimpia - 41p, 10. Mereni - 37p, 11. Săcele - 35p, 12. Tortoman - 35p, 13. Ion Corvin - 34p, 14. Nicolae Bălcescu - 27p, 15. Murfatlar - 26p, 16. Hârşova - 26p, 17. Târguşor - 21p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 44p, 2. Cuza Vodă - 42p, 3. Mircea Vodă - 37p, 4. Mihai Viteazu - 32p, 5. Ciobanu - 32p, 6. Ghindăreşti - 22p, 7. Seimeni - 21p, 8. Siliştea - 17p, 9. Pantelimon - 17p, 10. Gârliciu - 13p, 11. Cogealac - 12p, 12. Emaus - 7p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 51p, 2. ITC - 45p, 3. Chirnogeni - 36p, 4. Cochirleni - 36p, 5. Lumina - 35p, 6. AS Viişoara - 34p, 7. Negru Vodă - 28p, 8. Independenţa - 23p, 9. Old Boys Cobadin - 17p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 8p, 13. Flacăra Viişoara - 6p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

21 Sep 2019 405

Se închide un tronson din bulevardul Tomis. Constănțenii, invitați la fotbal, handbal, rugby, baschet sau tenis de masă

20 Sep 2019 646

Fotbalul judeţului Constanţa Meciul FC Mereni - Sport Prim Oltina s-a încheiat 5-5!

17 Sep 2019 623

Jandarmii vor asigura ordinea la meciul de fotbal dintre echipele FC Viitorul şi Gaz Metan Mediaş

16 Sep 2019 455

​Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a șaptea a Ligii a 4-a

15 Sep 2019 661

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend, în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

14 Sep 2019 661

Meci la Medgidia, sâmbătă, în Liga a 3-a, CS Medgidia - CS Poseidon Limanu 2 Mai

14 Sep 2019 748

Dumitru şi Bianca Mihal Tată şi fiică, în aceeaşi brigadă de arbitri la meciuri de fotbal din judeţul Constanţa (galerie foto)

12 Sep 2019 1832

FC Farul Constanța, eliminată din Cupa României de CS Făurei! (galerie foto)

11 Sep 2019 1596

Fotbalul judeţului Constanţa Ce rezultate s-au înregistrat în etapa a şasea a Ligii a 4-a

11 Sep 2019 755

FC Viitorul Constanţa SA, credit de investiţie pentru achiziţia unui teren în Ovidiu

11 Sep 2019 1236

Fotbalul judeţului Constanţa Litoral Corbu şi Trophaeum Adamclisi, scorul etapei

10 Sep 2019 645

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a cincea a Ligii a 4-a

08 Sep 2019 781

Rezultate în Liga Old-Boys, tradiţionala întrecere de fotbal a veteranilor constănţeni

07 Sep 2019 722

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

07 Sep 2019 604