Sport

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program + clasamente)

Meciurile din etapa a 17-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța se dispută sâmbătă, 16 noiembrie, după programul: Portul Constanţa - Viitorul Pecineaga (ora 11.00 - seniorii, ora 13.00 - juniorii), Gloria Albeşti - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Stiinţa Acalab Poarta Albă - CS Năvodari (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - CS Agigea (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavodă II - CS Eforie (10.00 / 12.00), Voinţa Valu lui Traian - Emaus Cernavodă (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), CS Lipnița Carvăn - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00). 
 
Duminică, 17 noiembrie, a fost programată runda a 13-a a Ligii a 5-a, astfel: în seria Nord - CS Sharks Lumina - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Viitorul Târgușor - Victoria Mihai Viteazu (14.00), Litoral Corbu - Voința Săcele (11.00), Speranța Castelu - Dunărea Ciobanu (14.00), Dacia Mircea Vodă - AS Litoral Sport 2019 Corbu (11.00), Sportul Tortoman - Flacăra Crucea (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - CS Peştera (14.00). CS Murfatlar are rundă liberă; în seria Sud - AS Viișoara - Avântul Comana (14.00), Sport Prim Oltina - Unirea Topraisar (14.00), CS Poseidon Limanu 2 Mai II - Viitorul Cobadin (11.00), CS Negru Vodă - Fulgerul Chirnogeni (13.30), FC Mereni - Olimpia Constanța (11.00), Danubius Rasova - AS Pelinu Gold 2019 (11.00), AS Pelinu 2016 - Kinder Constanța (11.00), Inter Ion Corvin - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanța (11.00). 
Etapa a 12-a a Ligii a 6-a se joacă tot duminică, 17 noiembrie. Partidele sunt: Trophaeum Adamclisi - Dunărea Ostrov (11.00), Luceafărul Amzacea - Ulmetum Pantelimon (14.00), Gloria Seimeni - Vointa Cochirleni (11.00), Pescarul Ghindăreşti - CS Medgidia II (14.00), Viitorul Cuza Vodă - AS Bărăganu (11.00), Pescăruşul Gârliciu - AS Independenţa (11.00), Viitorul Cobadin II - Flacara Viișoara (11.00). 
 
Clasamente: 
 
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 38p, 2. Agigea - 36p, 3. Năvodari - 35p, 4. Albeşti - 33p, 5. Techirghiol - 30p, 6. Cumpăna - 30p, 7. Lipniţa Carvăn - 25p, 8. Tuzla - 25p, 9. Portul - 24p, 10. Eforie - 22p, 11. Kogălniceanu - 20p, 12. Băneasa - 20p, 13. Ovidiu - 17p, 14. Axiopolis II - 16p, 15. Pecineaga - 15p,16. Valu lui Traian - 14p, 17. Poarta Albă - 12p, 18. Emaus - 0p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 48p, 2. Axiopolis II - 40p, 3. Techirghiol - 38p, 4. Valu lui Traian - 37p, 5. Portul - 37p, 6. Poarta Albă - 32p, 7. Kogălniceanu - 27p, 8. Băneasa - 23p, 9. Tuzla - 23p, 10. Emaus - 19p, 11. Albeşti - 19p, 12. Fântânele - 16p, 13. Cumpăna - 16p, 14. Eforie - 16p, 15. Agigea - 13p, 16. Pecineaga - 10p, 17. Ovidiu - 4p, 18. Lipniţa Carvăn - 1p.
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 31p, 2. Săcele - 23p, 3. Nicolae Bălcescu - 22p, 4. Castelu - 19p, 5. Corbu - 19p, 6. Murfatlar - 19p, 7. Crucea - 18p, 8. Siliştea - 16p, 9. Târguşor - 15p, 10. Tortoman - 14p, 11. Mircea Vodă - 13p, 12. Ciobanu - 12p, 13. Lumina - 12p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Corbu 2019 - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Cobadin - 25p, 2. Ion Corvin - 25p, 3. Comana - 24p, 4. Rasova - 24p, 5. Pelinu Gold 2019 - 22p, 6. Oltina - 22p, 7. Olimpia - 20p, 8. Mereni - 19p, 9. Negru Vodă - 18p, 10. Săgeata Stejaru 2019 - 18p, 11. Viişoara - 15p, 12. Chirnogeni - 9p, 13. Topraisar - 9p, 14. AS Kinder - 6p, 13. Poseidon Limanu II - 6p, 16. Pelinu 2016 - 5p. 
 
Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 26p, 2. Cuza Vodă - 24p, 3. Cobadin II - 22p, 4. Medgidia II - 21p, 5. Independenţa - 19p, 6. Ghindăreşti - 15p, 7. Gârliciu - 15p, 8. Seimeni - 15p, 9. Pantelimon - 13p, 10. Amzacea - 13p, 11. Cochirleni - 10p, 12. Viişoara - 9p, 13. Bărăganu - 7p, 14. Ostrov - 6p. 
 
Sursa foto: Facebook (AJF Constanța)
 
Citește și:
 
Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 16-a a Ligii a 4-a

Fotbalul judeţului Constanţa Speranţa Castelu, scorul etapei în meciul cu AS Litoral Sport 2019 Corbu 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Decizie a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Constanţa cu privire la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

06 Dec 2019 506

Fotbal în sală la Constanţa În weekend, încep meciurile de la Trofeele Liga Old-Boys și Liga Ultra Old-Boys

04 Dec 2019 1125

Trei profesionişti ai marketingului sportiv vor fi prezenţi la o nouă sesiune oficială a programului MasterClass FC Farul Constanţa

04 Dec 2019 584

Fotbalul judeţului Constanţa CS Peştera, Inter Ion Corvin şi Viitorul Cuza Vodă au încheiat turul pe locul întâi

03 Dec 2019 946

Fotbal feminin Selena SN Constanta, pe locul trei la Cupa Unirii, de la Tulcea. Alexandra Boboc, cea mai tehnică jucătoare (galerie foto)

02 Dec 2019 680

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 19-a a Ligii a 4-a. CS Agigea, noul lider!

30 Nov 2019 1025

Forțe impresionante de ordine, în Gara Constanța. De ce s-au speriat de moarte vânzătorii de țigări (galerie foto)

30 Nov 2019 11980

Constanța Imnul Național al României, intonat pe stadionul "Gheorghe Hagi", la meciul Farul - Rapid (galerie foto)

30 Nov 2019 1302

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program și clasamente)

30 Nov 2019 723

Ediţia a treia Trofeul Liga Old-Boys Constanţa aduce în lumina reflectoarelor echipe de tradiţie, dar şi nume noi

29 Nov 2019 1717

Sâmbătă, FC Farul joacă la Constanţa cu Rapid Bucureşti. Cât costă biletele de intrare la meci

28 Nov 2019 1697

Jandarmeria Mobilă Constanța asigură ordinea publică la meciul AFC Dunărea Călărași-FC Rapid București

26 Nov 2019 431

Fotbalul judeţului Constanţa Viitorul Cobadin și Viitorul Cuza Vodă au căzut de pe primul loc

26 Nov 2019 613

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 18-a a Ligii a 4-a

23 Nov 2019 1216

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)

23 Nov 2019 1307