Sport

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend la Ligile a 4-a, a 5-a și a 6-a (program și clasamente complete)

Sâmbătă, 17 noiembrie, în etapa a 17-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (ultima a turului) au fost programate partidele (de la ora 11.00 – juniorii, de la ora 13.00 – seniorii): CSC Mihail Kogălniceanu - Gloria Albeşti, CS Eforie - Voinţa Valu lui Traian, Viitorul Fântânele - CS Cumpăna, CS Lipniţa Carvăn - CSO Ovidiu, Ştiinţa ACALAB Poarta Albă - Farul Tuzla, Portul Constanţa - Axiopolis II Cernavodă, Sparta Techirghiol - CS Poseidon Limanu-2 Mai şi CS Agigea - FC Farul Constanţa. În devans, s-a disputat dubla CS Năvodari - Gloria Băneasa, 1-1 la seniori şi 3-0 la juniori.
 
La Liga a 5-a, duminică, 18 noiembrie, a fost programată runda a 15-a, meciurile fiind: Olimpia Constanţa - Recolta Nicolae Bălcescu (ora 14.00), CS Murfatlar – Danubius Rasova (ora 14.00), Sport Prim Oltina – Litoral Corbu (ora 12.00), Unirea Topraisar – Sportul Tortoman (ora 11.00), Viitorul Pecineaga – FC Mereni (ora 11.00), Voinţa Săcele – Viitorul Târguşor (ora 11.00), Inter Ion Corvin – Avântul Comana (ora 11.00), Speranţa Castelu – CS Peştera (ora 11.00) şi Carsium Hârşova – AS Pelinu (ora 14.00).
 
La Liga a 6-a, întrecerea s-a încheiat pe anul 2018 în Seria Nord, în vreme ce în Seria Sud se mai dispută două runde. În Seria Nord, duminică, 18 noiembrie, au fost programate însă două restanţe, ambele de la ora 11.00: Steaua Speranţei Siliştea – Flacăra Crucea şi Pescarul Ghindăreşti – Gloria Seimeni. Tot duminică, 18 noiembrie, se dispută runda a 12-a în Seria Sud: Old Boys Cobadin – Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), AS Lumina – Fulgerul Chirnogeni (ora 14.00), AS Bărăganu – Viitorul Cobadin (ora 11.00), Flacăra Viişoara – Voinţa Cochirleni (ora 13.30), AS Independenţa – AS Viişoara (orta 11.00). CS Negru Vodă are rundă liberă.
 
Clasamente
 
Liga a 4-a (seniori) - 1. Năvodari - 39p (17 meciuri), 2. Poseidon - 35p (16 meciuri), 3. Albeşti - 34p (16 meciuri), 4. Lipniţa Carvăn - 31p (14 meciuri), 5. Fântânele - 31p (16 meciuri), 6. Cumpăna - 29p (16 meciuri), 7. Băneasa - 29p (17 meciuri), 8. Agigea - 26p (15 meciuri), 9. Techirghiol - 26p (16 meciuri), 10. FC Farul - 22p (16 meciuri), 11. Ovidiu - 22p (16 meciuri), 12. Cernavodă II - 17p (15 meciuri), 13. Eforie - 17p (16 meciuri), 14. Tuzla - 16p (16 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 14p (16 meciuri), 16. Portul - 14p (16 meciuri), 17. Poarta Albă - 9p (16 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (16 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 46p (16 meciuri), 2. Albeşti - 44p (16 meciuri), 3. FC Farul - 43p (16 meciuri), 4. Năvodari - 39p (17 meciuri), 5. Cernavodă II - 35p (15 meciuri), 6. Techirghiol - 33p (16 meciuri), 7. Poseidon - 31p (16 meciuri), 8. Mihail Kogălniceanu - 28p (16 meciuri), 9. Poarta Albă - 22p (16 meciuri), 10. Băneasa - 22p (17 meciuri), 11. Valu lui Traian - 19p (16 meciuri), 12. Ovidiu - 10p (16 meciuri), 13. Agigea - 10p (15 meciuri), 14. Lipniţa Carvăn - 9p (14 meciuri), 15. Fântânele - 9p (16 meciuri), 16. Eforie - 9p (15 meciuri), 17. Tuzla - 7p (16 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (15 meciuri).
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 32p, 2. Corbu - 31p, 3. Castelu - 31p, 4. Pecineaga - 29p, 5. Oltina - 27p, 6. Pelinu - 22p, 7. Rasova - 21p, 8. Comana - 21p, 9. Ion Corvin - 20p, 10. Mereni - 20p, 11. Olimpia - 19p, 12. Tortoman - 19p, 13. Săcele - 17p, 14. Nicolae Bălcescu - 15p, 15. Murfatlar - 13p, 16. Hârşova - 10p, 17. Târguşor - 8p, 18. Topraisar - 6p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Mircea Vodă - 28p, 2. Crucea - 25p, 3. Cuza Vodă - 23p, 4. Mihai Viteazu - 19p, 5. Seimeni - 18p, 6. Ciobanu - 14p, 7. Siliştea - 14p, 8. Cogealac - 12p, 9. Ghindăreşti - 10p, 10. Gârliciu - 7p, 11. Pantelimon - 7p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a: Seria Sud - 1. ITC - 28p, 2. Viitorul Cobadin - 24p, 3. Negru Vodă - 21p, 4. AS Viişoara - 20p, 5. Independenţa - 17p, 6. Lumina - 16p, 7. Chirnogeni - 15p, 8. Cochirleni - 15p, 9. Old-Boys Cobadin - 11p, 10. Adamclisi - 9p, 11. Ostrov - 5p, 12. Flacăra Viişoara - 3p, 13. Bărăganu - 2p.
 
Sursa foto: Facebook (Echipament sportiv Constanţa)
  
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Victorie, egal și eșec pentru echipele din județul Constanța care joacă în Liga a 3-a (galerie foto)

24 Aug 2019 367

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a şi Liga a 5-a. Rezultatele primelor două întâlniri

24 Aug 2019 884

Ionuţ Florea, din Constanţa, noul selecţioner al echipei naţionale de fotbal pe plajă (galerie foto)

24 Aug 2019 1863

CSO Agigea se află pe locul întâi în Liga Old-Boys

23 Aug 2019 799

UPDATE. Cupa României S-au stabilit ziua și ora de disputare a meciului Victoria Cumpăna - Farul Constanţa

22 Aug 2019 1093

Fotbalul județului Constanța Ce rezultate s-au înregistrat în prima etapă a Ligii a 4-a (galerie foto)

17 Aug 2019 1416

Victoria Cumpăna a învins și Pescărușul Sarichioi și urcă încă o treaptă în faza națională a Cupei României! (galerie foto)

14 Aug 2019 2220

Meci în nocturnă, în Complexul Sportiv „Centenar 2018“ Tot mai sus! Victoria Cumpăna joacă miercuri în faza a doua naţională a Cupei României

14 Aug 2019 1129

Fotbalul judeţului Constanţa. Programul primei etape a Ligii a 5-a

13 Aug 2019 822

Jucători din Constanţa, convocaţi la echipa naţională de fotbal pe plajă pentru turneul din Italia

10 Aug 2019 830

Un fost fotbalist de la Steaua, Rapid, dar și de la FC Farul, antrenor la Axiopolis Cernavodă

08 Aug 2019 1922

FC Viitorul joacă la Ovidiu cu FC Botoșani. Informații despre bilete de acces la meci

08 Aug 2019 648

Kinder Constanţa, CS Poseidon 2 Mai Limanu II şi AS Săgeata Stejaru 2019 vor evolua în Liga a 5-a

08 Aug 2019 1039

Au jucat pe Arena Naţională Grupa 2010 de la Farul Constanţa, pe podium la Festivalul Sportului pentru Toţi (galerie foto)

08 Aug 2019 1351

Vasilică Cristocea şi Sorin Ţeican au jucat pentru Victoria Cumpăna în succesul la scor din Cupa României cu Axiopolis Cernavodă (galerie foto)

02 Aug 2019 1194