Sport

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend la Ligile a 4-a, a 5-a și a 6-a (program și clasamente complete)

Sâmbătă, 17 noiembrie, în etapa a 17-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (ultima a turului) au fost programate partidele (de la ora 11.00 – juniorii, de la ora 13.00 – seniorii): CSC Mihail Kogălniceanu - Gloria Albeşti, CS Eforie - Voinţa Valu lui Traian, Viitorul Fântânele - CS Cumpăna, CS Lipniţa Carvăn - CSO Ovidiu, Ştiinţa ACALAB Poarta Albă - Farul Tuzla, Portul Constanţa - Axiopolis II Cernavodă, Sparta Techirghiol - CS Poseidon Limanu-2 Mai şi CS Agigea - FC Farul Constanţa. În devans, s-a disputat dubla CS Năvodari - Gloria Băneasa, 1-1 la seniori şi 3-0 la juniori.
 
La Liga a 5-a, duminică, 18 noiembrie, a fost programată runda a 15-a, meciurile fiind: Olimpia Constanţa - Recolta Nicolae Bălcescu (ora 14.00), CS Murfatlar – Danubius Rasova (ora 14.00), Sport Prim Oltina – Litoral Corbu (ora 12.00), Unirea Topraisar – Sportul Tortoman (ora 11.00), Viitorul Pecineaga – FC Mereni (ora 11.00), Voinţa Săcele – Viitorul Târguşor (ora 11.00), Inter Ion Corvin – Avântul Comana (ora 11.00), Speranţa Castelu – CS Peştera (ora 11.00) şi Carsium Hârşova – AS Pelinu (ora 14.00).
 
La Liga a 6-a, întrecerea s-a încheiat pe anul 2018 în Seria Nord, în vreme ce în Seria Sud se mai dispută două runde. În Seria Nord, duminică, 18 noiembrie, au fost programate însă două restanţe, ambele de la ora 11.00: Steaua Speranţei Siliştea – Flacăra Crucea şi Pescarul Ghindăreşti – Gloria Seimeni. Tot duminică, 18 noiembrie, se dispută runda a 12-a în Seria Sud: Old Boys Cobadin – Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), AS Lumina – Fulgerul Chirnogeni (ora 14.00), AS Bărăganu – Viitorul Cobadin (ora 11.00), Flacăra Viişoara – Voinţa Cochirleni (ora 13.30), AS Independenţa – AS Viişoara (orta 11.00). CS Negru Vodă are rundă liberă.
 
Clasamente
 
Liga a 4-a (seniori) - 1. Năvodari - 39p (17 meciuri), 2. Poseidon - 35p (16 meciuri), 3. Albeşti - 34p (16 meciuri), 4. Lipniţa Carvăn - 31p (14 meciuri), 5. Fântânele - 31p (16 meciuri), 6. Cumpăna - 29p (16 meciuri), 7. Băneasa - 29p (17 meciuri), 8. Agigea - 26p (15 meciuri), 9. Techirghiol - 26p (16 meciuri), 10. FC Farul - 22p (16 meciuri), 11. Ovidiu - 22p (16 meciuri), 12. Cernavodă II - 17p (15 meciuri), 13. Eforie - 17p (16 meciuri), 14. Tuzla - 16p (16 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 14p (16 meciuri), 16. Portul - 14p (16 meciuri), 17. Poarta Albă - 9p (16 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (16 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 46p (16 meciuri), 2. Albeşti - 44p (16 meciuri), 3. FC Farul - 43p (16 meciuri), 4. Năvodari - 39p (17 meciuri), 5. Cernavodă II - 35p (15 meciuri), 6. Techirghiol - 33p (16 meciuri), 7. Poseidon - 31p (16 meciuri), 8. Mihail Kogălniceanu - 28p (16 meciuri), 9. Poarta Albă - 22p (16 meciuri), 10. Băneasa - 22p (17 meciuri), 11. Valu lui Traian - 19p (16 meciuri), 12. Ovidiu - 10p (16 meciuri), 13. Agigea - 10p (15 meciuri), 14. Lipniţa Carvăn - 9p (14 meciuri), 15. Fântânele - 9p (16 meciuri), 16. Eforie - 9p (15 meciuri), 17. Tuzla - 7p (16 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (15 meciuri).
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 32p, 2. Corbu - 31p, 3. Castelu - 31p, 4. Pecineaga - 29p, 5. Oltina - 27p, 6. Pelinu - 22p, 7. Rasova - 21p, 8. Comana - 21p, 9. Ion Corvin - 20p, 10. Mereni - 20p, 11. Olimpia - 19p, 12. Tortoman - 19p, 13. Săcele - 17p, 14. Nicolae Bălcescu - 15p, 15. Murfatlar - 13p, 16. Hârşova - 10p, 17. Târguşor - 8p, 18. Topraisar - 6p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Mircea Vodă - 28p, 2. Crucea - 25p, 3. Cuza Vodă - 23p, 4. Mihai Viteazu - 19p, 5. Seimeni - 18p, 6. Ciobanu - 14p, 7. Siliştea - 14p, 8. Cogealac - 12p, 9. Ghindăreşti - 10p, 10. Gârliciu - 7p, 11. Pantelimon - 7p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a: Seria Sud - 1. ITC - 28p, 2. Viitorul Cobadin - 24p, 3. Negru Vodă - 21p, 4. AS Viişoara - 20p, 5. Independenţa - 17p, 6. Lumina - 16p, 7. Chirnogeni - 15p, 8. Cochirleni - 15p, 9. Old-Boys Cobadin - 11p, 10. Adamclisi - 9p, 11. Ostrov - 5p, 12. Flacăra Viişoara - 3p, 13. Bărăganu - 2p.
 
Sursa foto: Facebook (Echipament sportiv Constanţa)
  
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Viitorul Pecineaga a urcat pe primul loc în Liga a 5-a. Viitorul Cobadin, scorul etapei în Liga a 6-a

26 Mar 2019 298

Precursoarea FC Farul a învins campioana! În urmă cu 64 de ani, Locomotiva PCA reuşea prima victorie a Constanţei în Divizia A

25 Mar 2019 914

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 21-a a Ligii a 4-a

24 Mar 2019 749

SSC Farul Constanța a pierdut meciul cu Metaloglobus București (galerie foto)

23 Mar 2019 947

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

23 Mar 2019 763

„Victoriile aduc victorii“ După două succese la rând fără gol primit, SSC Farul speră să facă sâmbătă încă o victimă

22 Mar 2019 1046

SSC Farul Constanța vizează în meciul cu Metaloglobus București a treia victorie consecutivă

21 Mar 2019 705

Liga a 5-a Speranţa Castelu, învinsă pe teren propriu de Sportul Tortoman

19 Mar 2019 504

Micii fotbalişti din Cumpăna au câştigat Cupa Satelor şi sunt campioni ai judeţului Constanţa (galerie foto)

19 Mar 2019 703

Egal și înfrângere pentru Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia în Liga a 3-a

16 Mar 2019 871

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 20-a a Ligii a 4-a

16 Mar 2019 1434

Imagini de la eveniment SSC Farul Constanța a învins și Pandurii Tg. Jiu în Liga a 2-a (galerie foto)

16 Mar 2019 1310

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a şi în Liga a 5-a

16 Mar 2019 455

Meci, sâmbătă, pe litoral După CS Baloteşti, SSC Farul Constanţa se pregăteşte să învingă şi Pandurii Tg. Jiu

16 Mar 2019 741

Constanţa. Turneu de fotbal juvenil Se fac înscrieri pentru Cupa FC Farul 2019

15 Mar 2019 374