Sport

Fotbalul judeţului Constanţa. Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a, în weekend. Program şi clasamente

În etapa a zecea a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa, sâmbătă, 29 septembrie, se vor disputa partidele: Axiopolis Cernavodă II - CSC Mihail Kogălniceanu (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Poseidon 2 Mai Limanu - CS Cumpăna (13.00 / 15.00), Farul Tuzla - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - FC Farul Constanţa (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Viitorul Fântânele (14.00 / 16.00), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Agigea (11.00 / 13.00), Portul Constanţa - CS Eforie (14.30 / 16.30) şi Sparta Techirghiol - CS Năvodari (11.00 / 13.00).
 
Duminică, 30 septembrie, au fost programate partidele rundei a opta de la Liga a 5-a, astfel: Avântul Comana - Recolta Nicolae Bălcescu (17.00), AS Pelinu - Sportul Tortoman (11.00), CS Peştera - Danubius Rasova (14.00), Viitorul Pecineaga - Litoral Corbu (11.00), Viitorul Târguşor - Olimpia Constanţa (14.00), Voinţa Săcele - Unirea Topraisar (11.00), FC Mereni - CS Murfatlar (14.00), Inter Ion Corvin - Sport Prim Oltina (14.00) şi Speranţa Castelu II - Carsium Hârşova (14.00).
 
Sâmbătă, 29 septembrie, şi duminică, 30 septembrie, este zi de etapă, a cincea, şi la Liga a 6-a. Programul este următorul: în seria Nord - duminică - Dacia Mircea Vodă - Flacăra Crucea (14.00), Ulmetum Pantelimon - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Gloria Seimeni (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Pescarul Ghindăreşti (14.00), Înfrăţirea Cogealac - Dunărea Ciobanu (14.00), Emaus Cernavodă - Victoria Mihai Viteazu (11.00); în seria Sud - sâmbătă - CS Negru Vodă - Fulgerul Chirnogeni (14.00); duminică - Trophaeum Adamclisi - Viitorul Cobadin (11.00), Old Boys Cobadin - AS Lumina (11.00), ITC - AS Bărăganu (11.00), AS Independenţa - Flacăra Viişoara (14.00), Dunărea Ostrov - Voinţa Cochirleni (12.00). AS Viişoara are rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a (seniori): 1. Fântânele - 19p (9 meciuri), 2. Năvodari - 17p (8 meciuri),3. Poseidon - 17p (9 meciuri), 4. Cumpăna - 17p (9 meciuri), 5. FC Farul - 16p (8 meciuri), 6. Albeşti - 16p (9 meciuri), 7. Techirghiol - 16p (8 meciuri), 8. Ovidiu - 14p (9 meciuri), 9. Agigea - 13p (8 meciuri), 10. Mihail Kogălniceanu - 11p (9 meciuri), 11. Tuzla - 10p (8 meciuri), 12. Lipnița Carvăn - 10p (7 meciuri), 13. Băneasa - 10p (7 meciuri), 14. Eforie - 9p (9 meciuri), 15. Cernavodă II - 8p (8 meciuri), 16. Portul - 7p (9 meciuri), 17. Poarta Albă - 6p (9 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (9 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Albeşti - 25p (9 meciuri), 2. Portul - 25p (9 meciuri), 3. FC Farul - 21p (8 meciuri), 4. Năvodari - 21p (8 meciuri), 5. Poseidon - 19p (9 meciuri), 6. Mihail Kogălniceanu - 18p (9 meciuri), 7. Techirghiol - 18p (8 meciuri), 8. Cernavodă II - 16p (8 meciuri), 9. Poarta Albă - 15p (9 meciuri), 10. Valu lui Traian - 9p (9 meciuri), 11. Agigea - 7p (8 meciuri), 12. Ovidiu - 6p (9 meciuri), 13. Eforie - 6p (8 meciuri), 14. Lipnița Carvăn - 5p (7 meciuri), 15. Băneasa - 4p (7 meciuri), 16. Tuzla - 3p (8 meciuri), 17. Fântânele - 2p (9 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (8 meciuri).
 
Liga a 5-a: 1. Oltina - 18p, 2. Pecineaga - 18p, 3. Peștera - 15p, 4. Castelu II - 15p, 5. Nicolae Bălcescu - 13p, 6. Rasova - 13p, 7. Corbu - 12p, 8. Ion Corvin - 10p, 9. Pelinu - 9p, 10. Murfatlar - 9p, 11. Olimpia - 9p, 12. Târgușor - 8p, 13. Săcele - 7p, 14. Comana - 6p, 15. Mereni - 6p, 16. Tortoman - 6p, 17. Hârșova - 4p, 18. Topraisar - 0p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Mircea Vodă - 12p, 2. Crucea - 9p, 3. Mihai Viteazu - 9p, 4. Cuza Vodă - 9p, 5. Seimeni - 9p, 6. Ciobanu - 6p, 7. Cogealac - 6p, 8. Siliștea - 3p, 9. Pantelimon - 1p, 10. Cernavodă - 1p, 11. Ghindărești - 0p, 12. Gârliciu - 0p; Seria Sud - 1. ITC - 12p, 2. AS Viișoara - 10p, 3. Lumina - 7p, 4. Cochirleni - 7p, 5. Independența - 6p, 6. Viitorul Cobadin - 6p, 7. Chirnogeni - 5p, 8. Negru Vodă - 4p, 9. Adamclisi - 3p, 10. Flacăra Viișoara - 3p, 11. Old-Boys Cobadin - 2p, 12. Bărăganu - 1p, 13. Ostrov - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (FC Farul Constanţa)

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Un nigerian, fotbalist la AS Pelinu, în Liga a 5-a. Cum a ajuns la echipa din judeţul Constanţa (galerie foto)

22 May 2019 484

Fotbalul judeţului Constanţa Astăzi se joacă meciurile din etapa a 32-a a Ligii a 4-a

21 May 2019 527

Echipa de fotbal feminin Selena SN Constanţa a promovat în Liga 1

21 May 2019 520

În Liga a 6-a, Victoria Mihai Viteazu a învins liderul Flacăra Crucea, într-un meci cu şapte goluri

21 May 2019 549

Cu două etape înaintea încheierii Ligii a 2-a, SSC Farul Constanţa se află la patru puncte deasupra liniei retrogradării

20 May 2019 1088

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele etapei a 31-a a Ligii a 4-a

19 May 2019 1098

„Un meci de uitat“ SSC Farul, învinsă cu 5-0 de Luceafărul Oradea, care a înscris ultimele două goluri în inferioritate numerică!

18 May 2019 1030

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a. CS Poseidon Limanu 2 Mai, victorie cu CS Eforie

18 May 2019 816

UPDATE. Imagini de la eveniment SSC Farul nu a reușit să învingă la Constanța Daco-Getica București (galerie foto)

15 May 2019 1022

„Suntem pregătiţi“ SSC Farul, meci care pe care, miercuri, la Constanţa, cu Daco-Getica Bucureşti (galerie foto)

14 May 2019 682

În Liga a 6-a, lanterna roşie Emaus Cernavodă a învins în deplasare viceliderul Viitorul Cuza Vodă!

14 May 2019 912

Jucătorii SSC Farul, alături de copiii de la Centrul Școlar de Educație Incluzivă “Albatros” Constanța (galerie foto)

13 May 2019 470

Zeci de jandarmi prezenți la meciul de fotbal dintre FC Viitorul şi Astra Giurgiu

13 May 2019 434

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 30-a a Ligii a a 4-a. CS Poseidon 2 Mai - Limanu, noul lider

12 May 2019 980

Echipa comunei Cumpăna va disputa finala Cupei Satelor. În caz de victorie, va însoți echipa națională în Norvegia! (galerie foto)

11 May 2019 730