Sport

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a


Etapa a 13-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută în acest weekend, după programul: sâmbătă, 19 octombrie - CS Năvodari - Sparta Techirghiol (ora 9.00 - juniorii, ora 11.00 - seniorii), Portul Constanţa - Emaus Cernavodă (11.00 / 13.00), Gloria Albeşti - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Știinţa Acalab Poarta Albă - CS Eforie (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Voinţa Valu lui Traian - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - CS Agigea (11.00 / 13.00), Viitorul Pecineaga - CS Cumpăna (12.00 / 14.00); duminică, 20 octombrie - Axiopolis Cernavodă - CSO Ovidiu (12.00 / 14.00).


La Liga a 5-a, a fost programată runda a noua, partidele fiind: în Seria Nord - duminică, 20 octombrie - Victoria Mihai Viteazu - Voinţa Săcele (11.00), CS Sharks Lumina - AS Litoral Sport 2019 Corbu (12.30), Dacia Mircea Vodă - Steaua Speranţei Siliştea (14.00), Speranţa Castelu - CS Murfatlar (14.00), Viitorul Târguşor - Flacăra Crucea (14.30), Recolta Nicolae Bălcescu - Dunărea Ciobanu (16.00). Meciul Litoral Corbu - CS Peştera a fost amânat, iar Viitorul Hârşova - Sportul Tortoman nu se va disputa, echipa gazdă retrăgându-se din campionat; în seria Sud - Avântul Comana - Fulgerul Chirnogeni (11.00), Unirea Topraisar - Viitorul Cobadin (11.00), FC Mereni - AS Pelinu 2016 (11.00), CS Poseidon Limanu II - Kinder Constanţa (11.00), Inter Ion Corvin - Danubius Rasova (11.00), CS Negru Vodă - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa (13.30), AS Viişoara - Olimpia Constanţa (14.00). Meciul Sport Prim Oltina - AS Pelinu Gold 2019 a fost amânat.


Duminică, se dispută şi meciurile din etapa a opta a Ligii a 6-a: Pescarul Ghindăreşti - Dunărea Ostrov (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Luceafărul Amzacea (11.00), Viitorul Cobadin II - Ulmetum Pantelimon (11.00), CS Medgidia II - AS Bărăganu (11.00), Voinţa Cochirleni - AS Independenţa (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Trophaeum Adamclisi (14.00), Gloria Seimeni - Flacăra Viişoara (14.00).

Clasamente:


Liga a 4-a seniori: 1. Agigea - 28p, 2. Fântânele - 26p, 3. Albeşti - 26p, 4. Năvodari - 23p, 5. Cumpăna - 22p, 6. Techirghiol - 21p, 7. Kogălniceanu - 20p, 8. Tuzla - 20p, 9. Portul - 20p, 10. Lipniţa Carvăn - 19p, 11. Axiopolis II - 16p, 12. Băneasa - 14p, 13. Eforie - 12p, 14. Pecineaga - 12p, 15. Ovidiu - 11p, 16. Valu lui Traian - 10p, 17. Poarta Albă - 6p, 18. Emaus - 0p.


Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 36p, 2. Techirghiol - 31p, 3. Portul - 31p, 4. Axiopolis II - 28p, 5. Valu lui Traian - 25p, 6. Poarta Albă - 22p, 7. Băneasa - 19p, 8. Kogălniceanu - 18p, 9. Emaus - 16p, 10. Tuzla - 16p, 11. Albeşti - 15p, 12. Eforie - 13p, 13. Cumpăna - 12p, 14. Agigea - 12p, 15. Fântânele - 10p, 16. Pecineaga - 10p, 17. Ovidiu - 1p, 18. Lipniţa Carvăn - 0p.
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 24p, 2. Corbu - 19p, 3. Săcele - 16p, 4. Murfatlar - 16p, 5. Nicolae Bălcescu - 15p, 6. Castelu - 13p, 7. Mircea Vodă - 13p, 8. Siliştea - 13p, 9. Crucea - 12p, 10. Târguşor - 10p, 11. Ciobanu - 9p, 12. Tortoman - 7p, 13. Mihai Viteazu - 7p, 14. Lumina - 6p, 15. Hârşova - 4p, 16. Corbu 2019 - 3p.


Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Rasova - 18p, 2. Cobadin - 16p, 3. Oltina - 16p, 4. Negru Vodă - 15p, 5. Comana - 15p, 6. Ion Corvin - 15p, 7. Olimpia - 14p, 8. Pelinu Gold 2019 - 13p, 9. Mereni - 13p, 10. Viişoara - 12p, 11. Săgeata Stejaru 2019 - 11p, 12. Poseidon Limanu II - 6p, 13. Topraisar - 6p, 14. Pelinu 2016 - 4p, 15. AS Kinder - 3p, 16. Chirnogeni - 3p.


Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 18p, 2. Adamclisi - 16p, 3. Amzacea - 13p, 4. Cobadin II - 12p, 5. Independenţa - 12p, 6. Pantelimon - 10p, 7. Medgidia II - 9p, 8. Cochirleni - 9p, 9. Seimeni - 9p, 10. Viişoara - 8p, 11. Ghindăreşti - 7p, 12. Gârliciu - 6p, 13. Bărăganu - 6p, 14. Ostrov - 3p.


 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Fotbalul judeţului Constanţa Viitorul Cuza Vodă şi Sport Prim Oltina au câştigat cu 11-0

19 Nov 2019 661

​Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 17-a a Ligii a 4-a

16 Nov 2019 1123

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program + clasamente)

16 Nov 2019 1187

Ce echipe participă la ediția a treia a Trofeului Liga Old-Boys Constanța

15 Nov 2019 1203

Tricou personalizat pentru campioană Simona Halep, prezentă la meciul Metaloglobus - FC Farul

13 Nov 2019 537

Fotbalul judeţului Constanţa Speranţa Castelu, scorul etapei în meciul cu AS Litoral Sport 2019 Corbu

12 Nov 2019 848

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 16-a a Ligii a 4-a

09 Nov 2019 1178

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă, sâmbătă, în Liga a 4-a (program + clasamente)

09 Nov 2019 1081

Fotbalul judeţului Constanţa Litoral Corbu a câştigat la scor derby-ul din Liga a 5-a al comunei Corbu (galerie foto)

05 Nov 2019 921

FC Farul, eşec cu Gloria Buzău Ianis Zicu - „Înfrângerea este meritată, pentru că nu am şutat deloc la poartă“

04 Nov 2019 1175

Ciprian Marica, finanţator al FC Farul, i-a propus unui fost patron din Liga 1 să reinvestească în fotbal. Ce răspuns a primit

04 Nov 2019 1801

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 15-a a Ligii a 4-a. Scor fluviu la Albești!

02 Nov 2019 1205

UPDATE. ​Liga a 3-a Un egal și două înfrângeri pentru echipele din județul Constanța în etapa a 11-a

02 Nov 2019 1180

Fotbalul județului Constanța Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program + clasamente)

02 Nov 2019 1253

În ce domeniu extra-sportiv a investit Ianis Zicu, antrenorul FC Farul. În fotbal nu e dispus să riște

02 Nov 2019 2412