În etapa a 15-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele:

Gloria Albeşti - CS Cumpăna 1-0 la seniori / 9-0 la juniori

CSC Mihail Kogălniceanu - Voinţa Valu lui Traian 8-0 / 1-2

Viitorul Fântânele - FC Farul Constanţa 4-2 / 3-10

CS Lipniţa Carvăn - Portul Constanţa 3-0 / 5-7

Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CSO Ovidiu 1-1 / 1-1

Sparta Techirghiol - Axiopolis Cernavodă II 2-1 / 1-3

CS Năvodari - Farul Tuzla 5-1 / 5-0

CS Agigea - CS Poseidon Limanu 1-2 / 0-11.

SSC Farul Constanţa (antrenori, Ion Constantinescu, Georges Mihai şi Laurenţiu Gheorghe) a jucat la Fântânele cu; Sărăcin – Zamfir, Ştef, Ştefancu, Bălan – Codescu, Carabaş (60 Ostache; 80 Rotaru) – Ad. Cristea, Lazăr, Ivanovici (60 Bârligea) – D. Zaharia.

La pauză, scorul a fost 3-1, gazdele marcând în minutele 6, 17 şi 23, iar SSC Farul în minutul 30, prin Codescu. După pauză, oaspeţii au făcut 2-3 în minutul 53 (gol Adelin Cristea), iar scorul final a fost stabilit de Viitorul Fântânele în minutul 90, din lovitură liberă.

Clasamente:

Liga a 4-a (seniori) - 1. Năvodari - 38p (15 meciuri), 2. Albeşti - 34p (15 meciuri), 3. Poseidon - 32p (15 meciuri), 4. Lipniţa Carvăn - 28p (13 meciuri), 5. Fântânele - 28p (15 meciuri), 6. Cumpăna - 26p (15 meciuri), 7. Agigea - 26p (14 meciuri), 8. Băneasa - 25p (15 meciuri), 9. Techirghiol - 23p (15 meciuri), 10. FC Farul - 22p (15 meciuri), 11. Ovidiu - 19p (15 meciuri), 12. Tuzla - 16p (15 meciuri), 13. Cernavodă II - 14p (14 meciuri), 14. Mihail Kogălniceanu - 14p (15 meciuri), 15. Eforie - 14p (15 meciuri), 16. Portul - 14p (15 meciuri), 17. Poarta Albă - 9p (15 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (15 meciuri).

Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 43p (15 meciuri), 2. Albeşti - 41p (15 meciuri), 3. FC Farul - 40p (15 meciuri), 4. Năvodari - 33p (15 meciuri), 5. Cernavodă II - 32p (14 meciuri), 6. Poseidon - 31p (15 meciuri), 7. Techirghiol - 27p (15 meciuri), 8. Mihail Kogălniceanu - 25p (15 meciuri), 9. Poarta Albă - 22p (15 meciuri), 10. Băneasa - 22p (15 meciuri), 11. Valu lui Traian - 16p (15 meciuri), 12. Ovidiu - 10p (15 meciuri), 13. Agigea - 10p (14 meciuri), 14. Lipniţa Carvăn - 9p (13 meciuri), 15. Fântânele - 9p (15 meciuri), 16. Eforie - 9p (14 meciuri), 17. Tuzla - 7p (15 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (14 meciuri).

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (FC Farul Constanţa II)