Simona Halep debutează astăzi la turneul de la Miami. Cine transmite partida cu Oceane Dodin

Liderul mondial Simona Halep debutează astăzi la turneul de tenis Premier Mandatory de la Miami, întâlnind-o în turul doi pe Oceane Dodin (Franţa, 98 WTA).

Partida a fost programată după ora 21.00 şi va fi transmisă în direct de Digi Sport 2.

Halep şi Dodin nu s-au mai înfruntat până acum în circuitul profesionist.

Jucătoarea din Franţa are 21 de ani, iar cel mai bun loc pe care l-a ocupat în ierarhia mondială este 46, în 2017. Un an mai înainte, Dodin a câştigat singurul ei turneu de până acum, cel de la Quebec.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa

Simona Halep s-a calificat în optimi la Cincinnati

16 Aug 2018 281

Irina Begu a ratat duelul cu Simona Halep la turneul de la Cincinnati. A părăsit turneul în primul tur

14 Aug 2018 264

Simona Halep, în continuare lider al clasamentului mondial al jucătoarelor profesioniste de tenis. Ce tenismene din România mai sunt în top 100 WTA

13 Aug 2018 280

Imagine de senzaţie cu Simona Halep în vestiar. „Am acceptat provocarea“

13 Aug 2018 781

Mesaj dur transmis de Simona Halep românilor prezenți la finala de la Montreal. Ce a spus sportiva din Constanța

13 Aug 2018 978

Simona Halep a câștigat turneul de la Montreal, după ce a învins-o pe Sloane Stephens în trei seturi!

12 Aug 2018 448

UPDATE. Simona Halep, finalistă a turneului de la Montreal. Pe cine va întâlni în ultimul act

11 Aug 2018 1068

Simona Halep s-a calificat în semifinale la turneul de la Montreal

11 Aug 2018 443

Revista presei locale

11 Aug 2018 415

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Montreal. A învins-o în două seturi pe Venus Williams

10 Aug 2018 907

Simona Halep a avansat în optimi la Montreal. Victorie grea cu Anastasia Pavlyucenkova

09 Aug 2018 394

Meciul Simonei Halep din turul secund al turneului de la Montreal, întrerupt din cauza ploii. Când se va disputa partida

09 Aug 2018 485

Ce adversară va avea Simona Halep în turul secund al turneului de la Montreal. Când este programată partida

08 Aug 2018 449

Simona Halep și Irina Begu, eliminate în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Montreal

06 Aug 2018 373

Simona Halep va ajunge la 41 de săptămâni ca lider mondial şi doboară recordul lui Ilie Năstase

03 Aug 2018 462

Imagini de vis cu Simona Halep în locuri exotice (galerie foto)

31 Jul 2018 787

Simona Halep a fost desemnată principala favorită la turneul de la Montreal. Când va începe turneul

31 Jul 2018 533

Văr cu Simona Halep Dimciu Halep, printre marcatorii FC Viitorul Under-19 din succesul cu Gloria Popeşti Leordeni (galerie foto)

30 Jul 2018 546

Cum a obținut Simona Halep permisul de conducere. Ce a declarat liderul mondial despre examenul de permis

27 Jul 2018 753

Schimbare de planuri pentru Simona Halep. Liderul mondial va participa la turneul de la New Haven

24 Jul 2018 479

​Simona Halep, pe faleza Cazinoului din Constanţa, cu racheta de tenis în mână! Cu ce ocazie

24 Jul 2018 2378

Imagini inedite Simona Halep pe apă! Se descurcă la fel de bine ca pe terenul de tenis (galerie foto)

20 Jul 2018 722

Simona Halep, pentru a 37-a săptămână lider mondial în clasamentul WTA. Ce tenismene din România sunt în top 100

16 Jul 2018 834

Victoria carierei pentru Su-Wei Hsieh Simona Halep - „La Wimbledon, am suferit o înfrângere dureroasă, dar trebuie să uit de ea“

09 Jul 2018 605

Simona Halep, învinsă la Wimbledon, recunoaște că a avut o atitudine neprofesionistă în meciul cu Su-Wei Hsieh

08 Jul 2018 592

Reacția Simonei Halep, după înfrângerea de la Wimbledon

07 Jul 2018 758

Simona Halep, favorita turneului de Mare Şlem, eliminată surprinzător la Wimbledon

07 Jul 2018 1692

UPDATE. Simona Halep s-a calificat în turul al treilea al turneului de la Wimbledon. A învins-o în două seturi pe Saisai Zheng

05 Jul 2018 767

Simona Halep joacă astăzi în turul secund la Wimbledon

05 Jul 2018 913

Simona Halep rămâne lider mondial și după Wimbledon. Tenismenele care o puteau depăși în clasament, eliminate

04 Jul 2018 642

Simona Halep, victorie în primul tur de la Wimbledon

03 Jul 2018 612

Simona Halep dispută marți primul meci la turneul de la Wimbledon. Care este programul zilei de mâine și pentru ceilalți sportivi români din turneu

02 Jul 2018 475

Turneul de la Wimbledon. Când va juca Simona Halep. Programul jucătoarelor românce

30 Jun 2018 617

Simona Halep şi-a aflat adversara din primul tur al turneului de la Wimbledon

29 Jun 2018 609

Sondaj de opinie 54 la sută dintre participanţi nu cred că Simona Halep va repeta performanţa de la Roland Garros şi la Wimbledon

25 Jun 2018 445

„Două păpuşi! Una mică şi una mare, campioană!“ Simona Halep, lecţii de tenis pentru nepoţica sa, „baby T“

21 Jun 2018 1665

Simona Halep nu va participa la turneul de la Eastbourne. Decizia, luată din cauza unei accidentări

20 Jun 2018 737

Sondaj de opinie Credeţi că, luna viitoare, Simona Halep va câştiga turneul de la Wimbledon?