Simona Halep este locul 1 WTA. A fost publicat noul clasament

Tenismena din Constanța, Simona Halep ocupă începând de astăzi locul 1 în clasamentul jucătoarelor profesioniste de tenis WTA. Diferența dintre Simona Halep și Garbine Muguruza, ocupanta locului doi este de doar 40 de puncte. Pe locul al treilea a urcat Karolina Pliskova.

Simona Halep a urcat pe prima poziție în în clasamentul Race to Singapore cu 5675 de puncte.

Simona Halep a coborât în clasamentul WTA. Pe ce loc se clasează sportiva din Constanța

18 Mar 2019 439

Ce adversară ar putea avea Simona Halep la turneul de la Miami. Traseu dificil pentru sportiva din Constanța

18 Mar 2019 404

Surpriză în finala turneului WTA de la Indian Wells. Bianca Andreescu a învins-o pe Angelique Kerber!

18 Mar 2019 661

Simona Halep, nominalizată la Heart Award după evoluţia din primul tur al Fed Cup

14 Mar 2019 376

Simona Halep, eliminată în optimi la Indian Wells. Constănţeanca va pierde locul 2 WTA

13 Mar 2019 493

Simona Halep joacă astăzi în optimi la Indian Wells

12 Mar 2019 794

Simona Halep și-a aflat adversara din optimile de finală ale turneului WTA de la Indian Wells. Pe cine va înfrunta

11 Mar 2019 687

UPDATE. Simona Halep a învins-o pe Kateryna Kozlova, în turul III la Indian Wells

10 Mar 2019 675

Indian Wells La ce televiziune poate fi urmărit meciul de diseară Simona Halep - Katerina Kozlova

10 Mar 2019 692

Simona Halep a câştigat titlul de cea mai frumoasă lovitură a lunii februarie

10 Mar 2019 605

Simona Halep, mesaj pentru femei „Trebuie să credeţi că puteţi reuşi să faceţi orice”

09 Mar 2019 576

Indian Wells 2019 Simona Halep se califică în turul al treilea. Mihaela Buzărnescu a pierdut