Campioană la handbal masculin HCM Constanţa rămâne pe prima poziţie în clasament

În meciul disputat astăzi în deplasare,  echipa de handbal masculin HCM Constanţa a obţinut victoria împotriva echipei CSU Suceava.

Câştigarea meciului de astăzi a adus echipei constănţenilor un total de 59 de puncte. Astfel, HCM Constanţa ocupă în continuare prima poziţie în clasament. Victoria a fost obţinută cu scorul de 29-22 (15-12), în meci restant din etapa a XXI-a a Ligii Naţionale.

Tot astăzi s-a jucat şi prima partidă din etapa a XXII-a a Ligii Naţionale, ultima a sezonului regulat, între Potaissa Turda şi CS Caraş Severin, scor 30-27 (17-13).