Rugbyștii de la Tomitanii Constanța au pierdut finala mică (galerie foto)

Echipa de rugby Tomitanii Constanţa s-a clasat pe locul patru pe ţară la categoria de vârstă under-16, după ce a pierdut cu 0-21 finala mică a campionatului, jucată astăzi la Constanţa cu CSM Olimpia Bucureşti.

La turneul final de pe litoral a mai participat o reprezentantă a Constanţei, Cleopatra Mamaia, care a ocupat poziţia a şaptea, după victoria cu 5-0 din partida cu LPS Focşani pentru locurile 7/8.

Rugbyștii de la Tomitanii Constanța au încheiat en-fanfare sezonul regular. Urmează turneul final

29 Apr 2024 682

Rugby Echipa Under-16 de la Tomitanii Constanța, încă o victorie în campionat (GALERIE FOTO)

22 Apr 2024 598

Rugby Echipa Under-16 de la Tomitanii Constanța s-a calificat la turneul final (GALERIE FOTO)

15 Apr 2024 1055

Rugbyștii Under-16 de la Tomitanii Constanța, succes clar în deplasare cu ACS Rugby Academy - PCE Ilfov

06 Apr 2024 960

Asociaţia Rugby XV Constanţa, radiată de Tribunalul Constanța! Explicațiile judecătorilor

14 Jan 2024 912

Rugby Victorie la scor pentru Tomitanii Constanța Under-16 în ultima evoluție din acest an (GALERIE FOTO)

13 Nov 2023 1361

Rugby Echipa Under-16 Tomitanii Constanța a învins în deplasare CSA CSS Steaua 1 București

27 Oct 2023 1716

Rugbyștii de la Tomitanii Constanța, succese la categoriile Under-14 și Under-16. „Produsul muncii AJR în teritoriu“ (GALERIE FOTO)

18 Oct 2023 1799

Rugby Echipa Under-15 de la Tomitanii Constanța și-a aflat adversara din semifinală

10 May 2023 1716

Editorial Ștafeta a fost predată. Tomitanii Constanța, o poveste fără de sfârșit

04 May 2023 2356

Rugby În careul de ași! Echipa Under-15 de la Tomitanii Constanța s-a calificat la turneul final (GALERIE FOTO + VIDEO)

01 May 2023 2136

Rugbyștii de la Tomitanii Constanța, pe locul întâi și la U-14, și la U-15. Oaspeți de seamă prezenți la evenimentul din București (GALERIE FOTO)

11 Apr 2023 2528

Rugby Echipa Under-14 de la Tomitanii Constanța, pași cu dreptul în retur. Cireașa de pe tort, o transformare de senzație (GALERIE FOTO)

28 Mar 2023 3116

Rugby Tomitanii Constanța, pe locul întâi în campionat, atât cu echipa Under-15, cât și cu cea Under-14 (GALERIE FOTO)