Condusă cu 5-0 de SSC Farul în minutul 49, Înainte Modelu a început să marcheze. Care credeți că a fost scorul final?

Echipa de fotbal SSC Farul Constanța a câștigat cu 6-3 meciul de astăzi, de pe teren propriu, de la Techirghiol, cu Înainte Modelu, din etapa a zecea a seriei secunde din Liga a 3-a.

Gazdele au condus cu 4-0 la pauză, în urma golurilor lui Agache (4), Badea (8 - autogol), R. Stănescu (25) și Pătulea (31), iar la scurtă vreme de la startul reprizei secunde, în minutul 49, căpitanul Alex Grigoraș a ridicat scorul la 5-0.

Înainte Modelu a revenit însă pe tabelă, punctând de trei ori la rând, în minutele 55 (D. Gheorghe), 61 (Fl. Marin - din lovitură liberă) și 86 (M. Popescu), astfel că pe final oaspeții s-au apropiat la 3-5!

Rezultatul final avea să fie însă 6-3 pentru SSC Farul, după ce Alex Grigoraș a realizat dubla în minutul 90+2.

SSC Farul (antrenori, Petre Grigoraș, Marian Dinu, Ion Barbu și Gică Mina) a jucat cu: Gurău - Androne (60 Robu), Diakite, Botea (71 Vl. Suciu), Agache, I. Florea (65 Juncănaru), A. Iani, Cl. Dragu, R. Stănescu, Al. Grigoraș (cpt.), Pătulea (64 V. Șicu).

Sursa foto: Facebok (SSC Farul)

Astăzi e ziua de naştere a lui Petre Grigoraş, antrenorul SSC Farul. Cel mai frumos cadou, victoria, sâmbătă, cu Luceafărul Oradea

15 Nov 2018 373

UPDATE. Reacție dinspre FRF Șoc! Persoană „cu un teanc de bani”, în zona vestiarelor, la meciul Daco-Getica București - SSC Farul Constanța?

10 Nov 2018 1609

SSC Farul, eșec în deplasare cu Daco-Getica București. Gazdele au marcat două goluri în inferioritate numerică

10 Nov 2018 905

SSC Farul se luptă sâmbătă în Liga a 2-a cu Daco-Getica, fosta Juventus din Liga 1. „Marinarii“ speră să obţină prima victorie afară

10 Nov 2018 841

„Interpretare nefericită“ Ce spune Marcel Lică despre eroarea din care SSC Farul a pierdut la masa verde meciul cu CS Mioveni

09 Nov 2018 1272

Ionel Dănciulescu preia funcţia de delegat la SSC Farul Constanţa

08 Nov 2018 1031

E oficial SSC Farul Constanța a pierdut la masa verde meciul cu CS Mioveni (galerie foto)

08 Nov 2018 877

Demisie la SSC Farul Constanța în urma erorii de la meciul cu CS Mioveni, care lasă echipa fără un punct în clasament

07 Nov 2018 946

SSC Farul Constanţa, în pericol să piardă la masa verde meciul cu CS Mioveni!

07 Nov 2018 959

Nocturna stadionului „Gheorghe Hagi“ din Constanţa a „căzut”, după ce au fost tăiate cablurile, pentru a fi furat cuprul!

07 Nov 2018 1091

Petre Grigoraş - „A căzut şi ultima improvizaţie“ SSC Farul Constanţa, echipa fără fundaş stânga

05 Nov 2018 1018

Ce mesaje au afişat suporterii SSC Farul la meciul cu CS Mioveni

05 Nov 2018 677

Suporteri constănţeni, discuţii după meci cu Petre Grigoraş. Ce a declarat antrenorul SSC Farul

05 Nov 2018 1403

Pe podium Marius Fotescu şi Nicolae Moise au marcat şase goluri pentru SSC Farul de la venirea lor de la Axiopolis Cernavodă (galerie foto)

05 Nov 2018 1562

Imagini de la eveniment SSC Farul Constanța - CS Mioveni, meci cu șase goluri. Gazdele au revenit de la 1-3! (galerie foto)

03 Nov 2018 1281

Concurs de creaţie Se caută slogan pentru Farul Constanţa. Suporterii, invitaţi să vină cu propuneri. Câştigătorul va fi premiat!

03 Nov 2018 1063

SSC Farul joacă sâmbătă la Constanţa, în Liga a 2-a, cu echipa de pe locul şapte. Etapa începe astăzi

02 Nov 2018 923

SSC Farul Constanța a deschis scorul la Ploiești, dar a pierdut meciul cu Petrolul

29 Oct 2018 929

Ionel Dănciulescu - „Nu avem nimic de pierdut“ SSC Farul Constanţa intră astăzi în bârlogul „lupilor galbeni“, care sunt neînvinşi acasă

29 Oct 2018 1794

Editorial Semne bune la SSC Farul Constanţa. Din peisaj lipseşte totuşi ceva…

27 Oct 2018 1482

Ciprian Marica - „Privim altfel acest meci“ Neînvinsă de două etape, SSC Farul speră să mai facă o victimă de lux, Petrolul Ploieşti

26 Oct 2018 1522

În tinerețe, tatăl Simonei Halep a dat probe la FC Farul Stere Halep i-a purtat noroc SSC Farul Constanța la meciul cu FC Argeș

25 Oct 2018 1822

Fotbalistul Georgian Păun, de la SSC Farul Constanţa, şi-a serbat ziua de naştere (galerie foto)

25 Oct 2018 1306

Elevii de la Şcoala 28 „Dan Barbilian“, întrebări pentru Ciprian Marica şi Ionel Dănciulescu „Vrem să intrăm cu Farul în comunitate“ (galerie foto + video)

25 Oct 2018 952

Imagini de la eveniment Constanța. Ciprian Marica și Ionel Dănciulescu, de la SSC Farul, în mijlocul copiilor. Programul "Campionii României în școală, liceu și universitate" la Școala 28 "Dan Barbilian" (galerie foto + video)

24 Oct 2018 1855

SSC Farul. Petre Grigoraş a subliniat evoluţia atacantului Nicolae Moise „Mă bucur pentru reuşitele sale. Are atitudine în joc“ (galerie foto)

23 Oct 2018 2677

Moartea lui Ilie Balaci. Emil Săndoi, în lacrimi la meciul de la Constanța „M-au lăsat picioarele când am aflat. Nu mi-a venit să cred!“

22 Oct 2018 526

Petre Grigoraş - „Victoria voinţei“ SSC Farul a ieşit din „zona minată“, după ce a învins echipa de pe locul patru, care a condus la Constanţa (galerie foto)

22 Oct 2018 1315

Ciprian Marica are planuri mari Farul Constanţa, de la menţinerea în Liga a 2-a, acum, la o posibilă câştigătoare a Ligii 1, peste cinci ani

22 Oct 2018 5748

Imagini de la eveniment SSC Farul a învins FC Argeș la Constanța în Liga a 2-a. S-au marcat patru goluri (galerie foto)

21 Oct 2018 1390

Moment de reculegere la meciul SSC Farul - FC Argeș în memoria lui Ilie Balaci

21 Oct 2018 600

Constanța. Legendele FC Farul au înălțat steaguri personalizate pe stadion. A fost lansat noul logo al clubului (galerie foto)

21 Oct 2018 2200

UPDATE. Imagini de la eveniment Anghel Iordănescu, prezent, astăzi, la Constanța, în programul "MasterClass FC Farul" (galerie foto)

20 Oct 2018 1083

Imagini de la eveniment Ciprian Marica și-a prezentat proiectul cu care a venit la Farul Constanța. "2018, un nou început" (galerie foto)

20 Oct 2018 2374

Reîntâlnire cu istoria la meciul SSC Farul - FC Argeş „Legendele «alb-albastre» revin acasă. Să le primim cum se cuvine!“ (video)

20 Oct 2018 1829

Se lansează noul logo al echipei Reîntâlnire cu gloriile „alb-albastre“ la partida SSC Farul - FC Argeş (video)

19 Oct 2018 3087

Lorand Balint, brand manager Prima conferinţă de presă a lui Ciprian Marica de la preluarea SSC Farul Constanţa

18 Oct 2018 3994

Anghel Iordănescu va fi prezent sâmbătă la Constanţa, la prima sesiune oficială a programului „MasterClass FC Farul Constanţa“

16 Oct 2018 1986

SSC Farul Constanţa a coborât iar sub linia retrogradării. Duminică, meci cu echipa de pe locul patru

16 Oct 2018 1293

UPDATE. Mesaj în memoria lui Denis Pașcovici SSC Farul Constanța a obținut in extremis un punct la Bacău, după ce a deschis scorul

13 Oct 2018 4423

Meci aparte pentru Petre Grigoraş SSC Farul Constanţa, confruntare care pe care cu Aerostar Bacău, în Liga a 2-a

13 Oct 2018 1619

„Ne-au taxat“ SSC Farul i-a făcut „cadouri“ Universităţii Cluj, iar aceasta i-a stricat debutul în Liga a 2-a pe stadionul „Farul“ (galerie foto)

12 Oct 2018 1082

SSC Farul - U Cluj 0-3 Ciprian Marica - „Astăzi, suntem triști, dar mâine o luăm de la capăt”

10 Oct 2018 2344

Constanța. Incidente la stadionul Farul, după meciul SSC Farul - Universitatea Cluj

10 Oct 2018 2435

Imagini de la eveniment SSC Farul, eșec sever la Constanța cu U Cluj în Liga a 2-a. Oaspeții au înscris două goluri în inferioritate numerică! (galerie foto)

10 Oct 2018 1498

Ciprian Marica şi Ionel Dănciulescu au asistat la ultimul antrenament al SSC Farul înaintea meciului cu U Cluj (galerie foto)

10 Oct 2018 1355

UPDATE. SSC Farul - U Cluj, miercuri, la Constanţa Petre Grigoraş - „Aşteptăm cât mai mulţi spectatori la meci!”

09 Oct 2018 2332

SSC Farul revine acasă! Miercuri, meci cu U Cluj „Vocile voastre să fie din nou auzite la unison, pe stadionul unde s-a scris istorie“

09 Oct 2018 2192

SSC Farul Constanța a pierdut la Timișoara. Decizii ale arbitrului, discutate „Păcat de munca băieților!“

08 Oct 2018 1367

SSC Farul a cedat la limită pe terenul echipei ASU Poli Timișoara. Oaspeții au jucat în zece din minutul 2!