Handbal masculin Dinamo a învins rivala tradițională Steaua

Astăzi, CS Dinamo București a învins rivala tradițională CSA Steaua București cu scorul de 22-19 (11-9), în etapa a 13-a a Ligii Naționale de handbal masculin.

Pentru Dinamo au marcat Jakov Vrankovic 5 goluri, Ciprian Șandru 5, Pierre Yves Ragot 5, Sajad Esteki 2, Marius Mocanu 2, Flavius Cîmpan 1, Dan Savenco 1. Golurile Stelei au fost reușite de Said Ouskir 4, Andrei Grasu 4, Ionuț Georgescu 3, Shahoo Nosrati 3, Ghiță Irimescu 1, Ivan Dimitrijevic 1, Marius Szoke 1, Milos Kostadinovic 1, Albert Cristescu 1, notează Agerpres.

Handbal CSM Constanța, înfrângere cu Politehnica Timișoara, dar e în continuare favorită la locul doi

20 Apr 2024 833

Handbal CSM Constanța a învins Steaua și s-a calificat în turneul Final 4 al Cupei României (GALERIE FOTO)

16 Apr 2024 786

Handbal CSM Constanța a făcut spectacol cu CSU din Suceava, bifând al 19-lea succes stagional (GALERIE FOTO)

13 Apr 2024 822

CS Medgidia Antrenorul Ionuț Deli-Iorga, sărbătorit de jucători și fani după victoria de la Făgăraș (GALERIE FOTO + VIDEO)

07 Apr 2024 1400

Handbal CSM Constanța, victorie la 17 goluri diferență!

06 Apr 2024 1156

Handbal județul Constanța Trei echipe de pe litoral, calificate, de pe podium, la turneul semifinal. Distincții la faza pe Euroregiune (GALERIE FOTO)

02 Apr 2024 1505

Handbal CSM Constanța, a opta victorie consecutivă în Liga Națională (GALERIE FOTO)

30 Mar 2024 785

Handbal CS Medgidia, învinsă în Cupa României de CSM București (GALERIE FOTO)

28 Mar 2024 640

Handbal CSM Constanța, succes confortabil cu CSM 2007 Focșani

24 Mar 2024 749

Handbal Victorie în deplasare cu Potaissa Turda și CSM Constanța s-a calificat în sferturile Cupei României

20 Mar 2024 898

Handbal CSM Constanța debutează în noua ediție a Cupei României, cu gândul de a-și apăra trofeul

19 Mar 2024 681

Misiunile de weekend ale jandarmilor în Constanța. Mai multe evenimente sportive sunt așteptate

08 Mar 2024 543

Handbal Opt jucători de la CSM Constanța, convocați la Națională. „Sunt entuziasmat să încep un nou capitol din viața mea“

07 Mar 2024 895

Handbal CSM Constanța, o repriză senzațională pe terenul Füchse Berlin, deținătoarea EHF European League! (GALERIE FOTO)

06 Mar 2024 801

Handbal Un nou meci cu Füchse Berlin. CSM Constanța, ultima reprezentație din actualul sezon al EHF European League