Liga a 3-a Gloria Băneasa a încheiat sezonul 2023/2024 cu o victorie. Reprezentantele județului Constanța, pe podium

În ultima etapă din sezonul 2023/2024 a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, turneul play-out, Gloria Băneasa a înregistrat o victorie, 2-1 acasă cu Înainte Modelu, iar echipa din județul Constanța încheie campionatul pe locul doi în play-out, la un punct de prima poziție.

Axiopolis Cernavodă a remizat în deplasare cu FC Voluntari 2, scor 3-3, și s-a clasat la final pe poziția a treia.

Celălalt mci al etapei a fost Recolta Gheorghe Doja – Progresul Fundulea 1-1.

Clasament final: 1. Recolta Gheorghe Doja – 40p, 2. Gloria Băneasa – 39p, 3. Axiopolis Cernavodă – 34p, 4. Înainte Modelu – 28p, 5. Progresul Fundulea – 24p, 6. FC Voluntari 2 – 23p.

Sursa foto: Facebook (CS Gloria Băneasa)

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă, egalată în minutul 90+5 de Gloria Băneasa

19 May 2024 863

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a revenit de la 0-2 cu FC Voluntari II, câștigând în prelungiri!

28 Apr 2024 865

Fotbal Liga a 3-a Gloria Băneasa s-a impus în prelungiri în duelul cu Axiopolis Cernavodă

21 Apr 2024 880

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a învins liderul din play-out, Recolta Gheorghe Doja. Gloria Băneasa, victorie după un meci nebun!

14 Apr 2024 1744

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă, a doua victorie în play-out

07 Apr 2024 944

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, pas cu dreptul în turneul play-out

31 Mar 2024 1014

Liga a 3-a Gloria Băneasa și Axiopolis Cernavodă, înfrângeri în ultima etapă din sezonul regular. Urmează turneul play-out

24 Mar 2024 1676

Liga a 3-a Constanța Egal pentru Gloria Băneasa, în etapa a 17-a. Axiopolis Cernavodă, înfrângere

17 Mar 2024 1130

Fotbal Liga a 3-a Gloria Băneasa, învingătoare în deplasare în meciul cu Axiopolis Cernavodă

09 Mar 2024 1379

Fotbal județul Constanța Moment de reculegere ținut la meciul CS Peștera - Gloria Băneasa II (GALERIE FOTO)

04 Mar 2024 1187

Județul Constanța Fostul internațional Costin Lazăr, antrenor la Gloria Băneasa. L-a înlocuit pe banca tehnică pe Eugen Trică

16 Feb 2024 1845

Județul Constanța. Doliu în fotbal A murit Nicolae Cabrancea, fost jucător și președinte la Gloria Băneasa

05 Feb 2024 1349

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, înfrângeri în etapa a 15-a. 12 goluri marcate în meciurile lor!

02 Dec 2023 1463

Liga a 3-a Gloria Băneasa, victorie cu FC Voluntari 2. Axiopolis Cernavodă, învinsă după ce a condus la pauză

18 Nov 2023 1735

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a condus până în minutul 90 pe terenul celei de-a treia clasate