Unirea Constanța, eșec categoric în meciul cu Ripensia Timișoara, care, în minutul 8, conducea cu 2-0

În etapa a 11-a a Ligii a 2-a la fotbal, Unirea Constanța a jucat în deplasare cu Ripensia Timișoara, iar partida le-a revenit gazdelor, care s-au impus la scor, 4-0 (2-0).

Au marcat Zimța (6, 8), Sofrat (67) și Mihart (82).

Antrenorul Unirii, Dacian Nastai, a început meciul cu: Udrea (cpt.) – Cireșoiu, R. Zamfir, Cană, Șuteu, Pandele, Arnold, Longher, Malama, Chirițoiu, M. Lăcătuș. Rezerve: M. Popescu, Trif, Tălmaciu, I. Neacșu, Timiș, Șerbănescu, Mitrică, R. Niță, R. Tudor.

În clasament, Unirea se află pe locul 18 (din 20 de echipe), cu 9 puncte, având trei victorii și opt înfrângeri în 11 meciuri, golaveraj 9-26.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Unirea Constanța)