Volei CSM Constanța, victorie cu CSM Suceava (GALERIE FOTO)

Echipa masculină de volei CSM Constanța a câștigat meciul din etapa a 21-a a Diviziei A1, jucat pe teren propriu cu CSM Suceava, ultima clasată.

Pregătite de Răzvan Parpală, gazdele erau favorite ale întâlnirii, iar calculul hârtiei s-a respectat, rezultând o victorie în minimum de seturi, 3-0 (25-11, 25-8, 25-13)

Victoria este unica opțiune în confruntarea cu ultima clasată din Divizia A1, CSM Suceava. La ultima apariție pe teren propriu din sezonul regular, băieții noștri mizează pe cât mai mulți spectatori în tribune. O victorie ar însemna calificarea în playoff-ul Diviziei A1 chiar la debutul echipei în cel mai înalt eșalon voleibalistic. Hai, Constanța!, a fost mesajul clubului constănțean înaintea partidei.

Meciul a durat mai puțin de o oră - 57 de minute -, pe seturi 18 minute, 19 minute și 20 de minute.

La ultima apariție pe teren propriu din sezonul regular, voleibaliștii CSM Constanța au obținut o victorie în trei seturi, contra celor de la CSM Suceava, și se gândesc deja la play-off-ul Diviziei A1, în chiar primul sezon de la promovare! Băieții antrenați de Răzvan Parpală s-au impus, în mai puțin de o oră de joc, cu 3-0 (25-11, 25-8, 25-13) și au obținut cea de-a 9-a victorie stagională.

Au evoluat: Asmarandei 9 puncte, Nejic 9p, Frîncu 9p, Grigore 7p, Druță 6p, Arquez 5p, Muscină 4p, Vidoni 2p, Manole 2p, Gavriz – libero, Cămui – libero. Theodor Frîncu a reușit un joc bun și la recepție, cu 12 preluări, dintre care 67% pozitive, 33% excelente. Felicitări, jucătorilor și staff-ului!

Pentru CSM Constanța urmează ultimul meci din sezonul regular, în deplasare, cu CS U Cluj. Meciul se va juca duminică, 5 Martie, de la ora 13.00, în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca. Hai, Constanța!, a fost mesajul clubului constănțean, după meci.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Volei)