De la ora 21.00, joacă Viitorul Antrenorul Ceahlăului a vrut să-și scoată echipa de pe teren la meciul de la Chiajna

ceahlaul, viitorul, chiajna, teren, costel ilieCostel Ilie, antrenorul Ceahlăului Piatra Neamț, a vrut să-și scoată echipa de pe teren la meciul din această seară, din deplasare, cu formația Concordia Chiajna, care s-a impus cu 2-0 (Serediuc 33, 81), în etapa a 26-a a Ligii 1. Ilie a fost nemulțumit de mai multe decizii ale arbitrului, printre care o eliminare a lui Cânu, în minutul 65. Tehnicianul nemțean a recurs la gestul extrem la șase minute de la eliminarea elevului său. Ulterior, Ceahlăul a mai avut un eliminat (Dumitraș 80), dar a fost trimis mai repede la vestiare și un fotbalist de la Concordia, Roșu, în minutul 86. În această seară, se mai joacă un meci în Liga 1, FC Vaslui - FC Viitorul (ora 21.00, în direct la Digi Sport 1).

Sursa foto: gsp.ro