„Meci fără istoric” BC Athletic Neptun Constanţa a cedat şi în disputa cu CSM Oradea

• Pentru echipa de pe litoral urmează un turneu din nou la Constanța, la mijlocul acestei luni.

Formaţia masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a pierdut şi al doilea meci din turneul de la Voluntari al Ligii Naţionale, cedând astăzi în duelul cu CSM Oradea, care s-a impus cu 89-51, la pauză 39-24.

Pe sferturi, scorul în partida Oradea - Constanţa a fost 21-13, 18-11, 31-11 şi 19-16.

Pentru echipa de pe litoral au marcat T. John - 16p, D. Mâinea - 8p, S. Schneider - 8p, I. Orbeanu - 6p, M. Lazăr - 4p, Şt. Gribinic - 4p, C. Chiţu - 3p şi V. Dudaş - 2p.

CSM Oradea se impune cu BC Athletic Neptun Constanța, 89-51, la capătul unui meci fără istoric. Pentru Athletic urmează un turneu din nou acasă la Constanța la mijlocul lunii ianuarie! Team is everything!, se arată pe pagina de Facebook a BC Athletic Neptun.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun Constanţa)