Săgeata Năvodari, înfrângere clară la Pitești

Meciul disputat astăzi în deplasare de Săgeata Năvodari s-a încheiat cu scorul de 0 – 3.

Pentru Academica Argeș au înscris în minutul 34 Viţelaru,  cu un şut de pe la 16 metri în urma unei acţiuni personale, minutul 74 - Venţer din partea dreaptă a careului, iar în minutul 88, Olariu transormă un penalty, potrivit prosport.ro. Meciul a fost disputat la Pitești, în Liga a II-a, seria Est, la fotbal.

Echipele:
Academica: C. Lungu - St. Stancu, Viţelaru, Fl. Popa, Sg. Popovici - Venţer, Olariu, Ispir, I. Szabo - D. Buia, V. Rusu
Rezerve: Boşneag, Puşcaş, Dedu, D. Tătar, Al. David, S. Chiţu, A. Niţu
Antrenor: Marius Baciu

Săgeata: Albuţ - Cervera, C. Ganea, Dunjic, Srdic, Vezan, Fl. Pătraşcu, D. Stana, Bruno, Gorovei, Damian
Rezerve: Gordin - Vagner, Mozac, Ursu, M. Chiţu, Bărbulescu, Vieru
Antrenor: Cătălin Anghel

Foștii mari fotbaliști Florin Prunea și Tibor Selymeș, meci demonstrativ de teqball la Mangalia (galerie foto)

19 Aug 2020 3133

Anunţ al preşedintelui George Poştaliu „Meciul Săgeata Năvodari - Rapid CFR Suceava se va disputa!"

28 Nov 2014 2677

Săgeata Năvodari întâlneşte penultima clasată Farul, la primul meci cu tandemul Ion Barbu - Gică Mina pe banca tehnică

15 Nov 2014 2898

Mâine, meci cu CS Baloteşti Gică Butoiu ar fi mulţumit cu o victorie a Săgeţii Năvodari chiar şi cu un joc mai slab

14 Nov 2014 1900

Săgeata Năvodari se pregăteşte să învingă CS Baloteşti

13 Nov 2014 1590

Litoral Tv Meci nul pentru Săgeata Năvodari

01 Nov 2014 1951

Astăzi e etapă la Liga a II-a Săgeata caută a treia victorie la rând, Farul vrea puncte la Slobozia

01 Nov 2014 2557

Echipa din Năvodari se menţine pe trei Milos Deletic, dublă pentru Săgeata în victoria de la Dorohoi

27 Oct 2014 2660

Săgeata Năvodari s-a impus în meciul cu FCM Dorohoi

25 Oct 2014 1391

Cătălin Anghel - „Noi ne facem viaţa grea“ După al doilea eşec consecutiv, Săgeata Năvodari a ajuns pe locul trei