BC Athletic Neptun Constanţa, înfrângere la diferenţă de patru puncte în faţa CSA Steaua Bucureşti

• Două dintre sferturile partidei de la Voluntari s-au încheiat la egalitate.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut în această seară al doilea meci din turneul de la Voluntari, întâlnind CSA Steaua Bucureşti.

Echipa din capitală s-a impus, dar la diferenţă de numai patru puncte (69-65), la capătul unui meci extrem de echilibrat, în care două dintre sferturi s-au încheiat la egalitate.

CSA Steaua a condus la pauză cu 39-36, iar pe sferturi scorul în meciul Steaua - Athletic a fost 20-20, 19-16, 15-15, 15-14.

Steaua București se impune în ultimele secunde ale meciului cu BC Athletic Neptun Constanța la capătul unui meci strâns pe tabelă, scor final 69-65. Pentru Athletic urmează o zi de pauză după care vom întâlni CSO Voluntari și vom susține meciul restanță cu U-BT Cluj-Napoca. Mulțumim tuturor pentru susținere. Team is everything!, este mesajul BC Athletic.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat I. Orbeanu - 18p, S. Schneider - 16p, C. Chiţu - 10p, S. Mâinea - 8p, M. Lazăr - 8p, K. Bell - 2p, W. Brown - 2p şi S. Ursu - 1p.