Hagi s-a reîntâlnit cu Igor Shalimov FC Viitorul, înfrângere în amicalul cu ruşii de la FK Krasnodar

FC Viitorul a disputat al patrulea meci de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Slovenia.

Jucătorii pregătiți de Gheorghe Hagi s-au deplasat în Austria și au întâlnit echipa rusă de primă ligă FK Krasnodar, care a încheiat pe poziția a 4-a întrecerea internă.

Partida s-a disputat la Kumberg şi s-a încheiat cu victoria ruşilor, scor 3-1 (1-1).

Înaintea partidei, tehnicienii celor două formații, foștii internaționali Gheorghe Hagi și Igor Shalimov, s-au întreținut minute bune. Cei doi au fost adversari în confruntările Steaua - Spartak Moscova (Cupa Campionilor Europeni, 1988), Brescia - Inter Milano (1992/1993) sau România - URSS.

Rușii au deschis scorul în minutul 13 prin căpitanul Andreas Granquist, internaționalul suedez transformând un penalty.

Campionii n-au acuzat șocul și Ganea a trimis puțin peste poartă de la 30m (22), iar Țucudean a trimis în bară după o centrare a lui Vînă (24).
Viitorul a egalat în minutul 25 prin Ovidiu Herea, acesta fructificând serviciul lui Chițu.

FK Krasnodar a avut un început fulminant de repriză secundă și a punctat prin Maciel Wanderson (51, șut la colțul scurt din careu) și Daniil Utkin (54, finalizare pe sub Rîmniceanu în situație de unu la unu).

Rezultat final: FC Viitorul - FK Krasnodar 1-3.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Rîmniceanu (60 Tordai) - Boli (78 Ghiță), Țîru (67 Hodorogea), M. Constantin (46 Dumitraș), Ganea (67 Rădoi) - D. Lopez (78 Dumitrescu), Nedelcu (46 Mladen), Vînă (67 Casap) - Chițu (46 Purece), Țucudean (46 Morar), Herea (46 Cicâldău).

FK Krasnodar (antrenor, Igor Shalimov): Ianbaev, Granquist, Martinovich, Ramires - Ziguliov, Kabore, Pereira - Joaozinho,Komlicenko, Claesson. Au mai jucat: Adamov - Naldo, Zhirov, Gritsaenko, Ivashin, Petrov, Wanderson, Podberezkin, Laborde, Utkin, Ignatiev, Suleymanov.

Meciuri disputate de FC Viitorul în această vară:

Cantonamentul din Turcia:

17 iunie: FC Viitorul - Inter Baku 1-2 (Țucudean)
20 iunie: FC Viitorul - FK Zira 2-1 (Stoica, Morar)

Cantonamentul din Slovenia:

26 iunie: FC Viitorul - NK Celje 3-2 (Cicâldău 2, Stoica)
29 iunie (dimineață): FC Viitorul - Selecționata jucătorilor sloveni liberi de contract 6-0 (D. Lopez 2, Cicâldău 2, Morar, Roşu-pen.)
29 iunie (după-amiază): FC Viitorul - NK Aluminij 2-2 (Țucudean 2)
2 iulie: FC Viitorul - FK Krasnodar 1-3 (Herea)

Meciuri ce urmează pentru FC Viitorul în această vară:

5 iulie: FC Viitorul - CSKA Moscova (Rusia, locul 2)

Sursa foto: fcviitorul.ro

FC Viitorul a învins clar la Ovidiu Juventus

21 Sep 2017 395

Gică Hagi - „Trebuie să tratăm partida foarte serios“ Meci la Ovidiu cu Juventus. Campioana contra ultimei clasate (galerie foto)

21 Sep 2017 473

FC Viitorul întâlneşte Juventus Gică Hagi - „Trebuie să tratăm meciul foarte serios“

20 Sep 2017 351

Îi priesc meciurile cu Astra Giurgiu Tânărul Andrei Ciobanu, un nou gol în Liga 1 pentru FC Viitorul. Din lovitură liberă!

20 Sep 2017 620

Gică Hagi „Unii au interes să se folosească de numele meu“

18 Sep 2017 596

FC Viitorul întâlnește Astra Giurgiu Gică Hagi - „Ne aflăm într-un moment bun. Va fi o partidă frumoasă“

16 Sep 2017 646

Hagi, Gică Popescu şi alte nume mari, în sprijinul antrenorului Imre Janko Tragedie la Constanţa! S-a demarat o campanie umanitară

04 Sep 2017 6235

Investiţie de opt milioane de euro a lui Gică Hagi „Nu sunt «Rege», eu sunt la munca de jos“

30 Aug 2017 4005

FC Viitorul a câştigat la Chiajna Gică Hagi - „Pe mine nu mă dă nimeni afară“

28 Aug 2017 584

FC Viitorul şi Academia. Gică Hagi aduce clarificări „De la invidie s-a trecut la răutate. Cât venin există în unii!“

28 Aug 2017 1933

Gică Hagi „Că aș părăsi proiectul, că suntem în colaps, că vom da faliment - o diversiune incredibilă!”

27 Aug 2017 1114

Fără victorie şi gol marcat în ultimele şase etape, campioana FC Viitorul întâlneşte Concordia Chiajna, care n-a câştigat niciun meci

26 Aug 2017 503

FC Viitorul a pierdut și returul cu FC Salzburg. Eșec la scor. Echipa lui Hagi, eliminată din Europa

24 Aug 2017 752

FC Viitorul vrea să lase o impresie frumoasă în meciul din Austria cu FC Salzburg

24 Aug 2017 475

FC Viitorul joacă joi cu FC Salzburg în play-off-ul Europa League Campioana, în criză. Gică Hagi - „Trebuie să strângem rândurile“

22 Aug 2017 431

Gică Hagi - „Pentru FC Viitorul, campionatul începe la meciul cu CSU Craiova“

19 Aug 2017 612

În ultimele cinci meciuri din Liga 1, n-au câştigat şi n-au marcat FC Viitorul joacă duminică la Ovidiu cu CSU Craiova

19 Aug 2017 569

FC Viitorul, învinsă de FC Salzburg Gică Hagi - „Am luat goluri foarte ușor“

18 Aug 2017 556

FC Viitorul așteaptă partida cu FC Salzburg Gică Hagi - „Ne trebuie încredere și curaj. Nu avem nimic de pierdut“

16 Aug 2017 490

Presa turcă scrie că Gică Hagi şi Fatih Terim ar putea dezvolta împreună un proiect fotbalistic

16 Aug 2017 603

FC Viitorul a remizat cu ACS Poli Timișoara în Liga 1

11 Aug 2017 424

Vineri, meci cu Poli Timişoara FC Viitorul nu intră în panică după patru meciuri la rând fără victorie în Liga 1

11 Aug 2017 580

Hagi - „Adversar foarte periculos" FC Viitorul joacă mâine cu Poli Timişoara

10 Aug 2017 409

Campioana FC Viitorul, fără gol marcat în ultimele patru meciuri din Liga 1 Gică Hagi - „Din păcate, nu mai «vedem» poarta cum trebuie“

10 Aug 2017 595

Gică Hagi a răbufnit după meciul cu FC Voluntari „Dacă vreți să ne terminați, terminați-ne!“

09 Aug 2017 1947

„Un lucru grav“ George Ţucudean a părăsit cantonamentul FC Viitorul

08 Aug 2017 1033

Ce spune Hagi FC Viitorul, trei înfrângeri la rând în Liga 1. A pierdut şi cu nou-promovata Sepsi Sf. Gheorghe (galerie foto)

07 Aug 2017 477

FC Viitorul, o nouă înfrângere în Liga 1 Hagi - „E un moment greu pentru noi”

06 Aug 2017 569

Nou-promovata Sepsi Sf. Gheorghe a învins campioana FC Viitorul în minutele de prelungire!

05 Aug 2017 766

FC Viitorul află azi adversarul din play-off-ul Europa League Gică Hagi - „Lipsa noastră de experienţă s-a văzut foarte clar“

04 Aug 2017 794

Va purta numărul 10 Ianis Hagi a contribuit la golul victoriei Fiorentinei din meciul cu Eintracht Braunschweig (video)

03 Aug 2017 649

Diseară, întâlneşte în Cipru Apoel Nicosia FC Viitorul, meci decisiv pentru calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor

02 Aug 2017 800

Doliu la FC Viitorul Constanța

31 Jul 2017 1911

30 Jul 2017 1869

Meci, duminică, la Ovidiu Cu Dinamo, pentru FC Viitorul e mai important rezultatul decât jocul etalat

29 Jul 2017 834

Gică Hagi „Suntem lăsați de izbeliște! FC Viitorul nu e ascultată și nu e băgată în seamă“

29 Jul 2017 1416

Eric și Florinel Coman vor fi în lotul FC Viitorul la meciul cu Apoel Nicosia, din Liga Campionilor (galerie foto)

25 Jul 2017 744

Hagi, supărat după eşecul FC Viitorul cu CFR Cluj „Se pare că majoritatea grupului trăieşte cu succesul din sezonul trecut“

24 Jul 2017 756

FC Viitorul a pierdut meciul cu CFR Cluj

22 Jul 2017 525

„Mergem să câştigăm“ Hagi se duelează cu Dan Petrescu, sâmbătă, în CFR Cluj - FC Viitorul

21 Jul 2017 550

Gică Hagi - „E o curgere firească a lucrurilor“ Ianis Hagi marchează pentru Fiorentina. În două meciuri, a dat trei goluri

18 Jul 2017 1095

Campionii au meci pe teren propriu, la Ovidiu FC Viitorul debutează astăzi în ediţia 2017/2018 a Ligii 1

17 Jul 2017 656

Sondaj de opinie Credeţi că FC Viitorul va avea câştig de cauză în dubla din turul trei preliminar al Ligii Campionilor?

17 Jul 2017 1603

Gică Hagi se aşteaptă ca FC Viitorul să aibă meci greu cu Gaz Metan Mediaş

16 Jul 2017 660

TAS a decis - FC Viitorul rămâne campioană Echipa lui Hagi îşi află astăzi adversarul din turul trei preliminar al Ligii Campionilor (document)

14 Jul 2017 1621

Ianis Hagi a marcat într-un amical al echipei Fiorentina

13 Jul 2017 498

Gică Hagi, după înfrângerea FC Viitorul din Supercupa României „N-am fost inspiraţi în ultimii 30 de metri“

10 Jul 2017 889

Editorial FC Viitorul joga bonito! Fente de pe Copacabana pe gazonul de la Ovidiu

10 Jul 2017 1546

Când se dispută partida FC Viitorul - Olympique Marseille

08 Jul 2017 1503

FC Viitorul, amical cu Olympique Marseille Hagi - „Noi suntem campionii. Am realizat un lucru incredibil, pe care vor să ni-l fure!“