Invatamant

Inspectorii şcolari constănţeni şi unităţile de învățământ din judeţ de care răspund. Lista, publicată de ISJ Constanţa (document)

Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa a publicat lista privind repartizarea pe sectoare teritoriale a inspectorilor şcolari în anul de învăţământ 2018-2019. Potrivit listei făcute publice de ISJ Constanţa, unităţile de învăţământ din judeţul Constanţa au fost împărţite pe 13 sectoare. Cotidianul ZIUA de Constanţa prezintă lista inspectorilor şcolari şi unităţile de învăţământ de care vor răspunde.
 
Gabriela Neagu Carmen şi Daniela Frangopol vor răspunde de unităţile de învăţământ din sectorul 1, Marinela Natalia Mrejeru şi Florian Soica - sectorul 2, Geanina Mariana Zaharia şi Daniel Vinceţiu Geoglovan - sectorul 3, Daniela Stab şi Verionica Neguţu - sectorul 4, Adriana Simona Popescu şi Liliana Muscină - sectorul 5, Dragoş Ciucan şi Paula Carmen Iordan - sectorul 6, Daniela Bălănescu şi Alina Viorica Dumitracşu - sectorul 7, Lavinia Seucea şi Mihaela Anglescu - sectorul 8, Mădălina Ivănescu şi Janeta Bărăitaru - sector 10, Aurelia Cezar şi Dianiela Diaconu - sector 11, Ana Maria Panţu şi Cristina Maria Ivan - sector 12, Irinela Nicolae şi Gabriela Micu - sector 13.
 
Sectorul 1 - Gabriela Neagu Carmen şi Daniela Frangopol: Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“ Constanţa, Şcoala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 35 Constanţa, Liceul Teoretic „Ioan Cotovu“ Hârşova, Liceul Teoretic „Carsium“ Hârşova, Şcoala Gimnazială nr. 1 Hârşova, Liceul Tehnologic Ciobanu, Grădiniţa cu Program Normal Ciobanu, Grădiniţa cu Program Normal „Mioriţa“, Şcoala Gimnazială „Dumitru Gavrilescu“ Gârliciu, Şcoala Primară nr. 1 Gârliciu, Grădiniţa cu Program Normal Gârliciu, Şcoala Gimnazială „Nicolae Maraloi“ Saraiu, Grădiniţa cu Program Normal nr. 1 Dulgheru, Grădiniţa cu Program Normal Dulgheru, Grădiniţa cu Program Normal Saraiu, Şcoala Gimnazială nr. 1 Vulturu, Grădiniţa cu Program Normal Vulturu, Şcoala Gimnazială „S.A. Esenin“ Ghindăreştri, Grădiniţa cu Program Normal Ghindăreşti, Şcoala Gimnazială nr. 1 Topalu, Grădiniţa cu Program Normal Topalu, Şcoala Gimnazială nr. 1 Horia, Grădiniţa cu Program Normal Horia, Grădiniţa cu Program Normal Tichileşti, Liceul Tehnologic Crucea, Grădiniţa cu Program Normal Băltăgeşti, Grădiniţa cu Program Normal Crişan, Grădiniţa cu Program Normal Crucea, Grădiniţa cu Program Normal Gălbiori, Grădiniţa cu Program Normal Şiriu, Grădiniţa cu Program Normal Stupina, Şcolile postliceale private.
 
Sectorul 2 - Marinela Natalia Mrejeru şi Florian Soica: Palatul Copiilor Constanţa, cluburile copiilor din Hârşova, Mangalia, Medgidia şi Năvodari, Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“, Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica“, Grădiniţa cu Program Normal „Hensel şi Gretel“, Şcoala Gimnazială nr. 14 Constanţa, Şcoala Gimnazială nr. 1 Târguşor, Şcoala Primară nr. 2 Mireasa, Grădiniţa cu Program Normal Târguşor, Şcoala Gimnazială nr. 1 Pantelinon, Şcoala Primară nr. 3 Pantelimon de Jos, Şcoala Primară nr.4 Runcu, Grădiniţa cu Program Normal Nistoreşti, Grădiniţa cu Program Normal Pantelimon, Grădiniţa cu Program Normal Pantelimon de Jos, Grădiniţa cu Program Normal Runcu, Liceul Tehnologic „I.C. Brătianu“ din Nicolae Bălcescu, Şcoala Gimnazială nr. 1 Dorobanţu, Şcoala Pirmară nr. 2 Nicolae Bălcescu, Grădiniţa cu Program Normal Dorobanţu, Grădiniţa cu Program Normal „Carusel“ din Nicolae Bălcescu, Liceul Teoretic Mihail Kogălniceanu, Şcoala Gimnazială nr. 1 Piatra, Grădiniţa cu Program Normal „Delfinaşul“ din Mihail Kogălniceanu, Grădiniţa cu Program Normal nr. 2 „Piticot“ din Mihail Kogălniceanu, Grădiniţa cu Program Normal IAS Mihail Kogălniceanu, Grădiniţa cu Program Normal „Pinochio“ din Mihail Kogălniceanu, Grădiniţa cu Program Normal Palazu Mic, Grădiniţa cu Program Normal Piatra, Grădiniţa cu Program Normal Cheia, Grădiniţa cu Program Normal UA Sibioara, Şcoala Gimnazială nr. 1 Grădina, Grădiniţa cu Program Normal Grădina, Grădiniţa cu Program Normal Cheia, Şcoala Gimnazială nr. 2 Ovidiu, Şcoala Primară nr. 4 Poiana, Liceul Tehnologic „Ion Podaru“ Ovidiu, Grădiniţa cu Program Normal Culmea, Şcoala Gimnazială nr. 3 Culmea, Şcoala Gimnazială nr. 1 Lumina, Şcoala Primară nr. 3 Sibioara, Şcoala Gimnazială nr. 2 Oituz, Grădiniţa cu Program Normal Oituz, Grădiniţa cu Program Normal Sibioara, Liceul Tehnologic „Concord“ Constanţa, Liceul Tehnologic „Spitu Haret“ Constanţa, Liceul Teoretic „Pontus Euxinux“ Lumina.
 
Sectorul 3 - Geanina Mariana Zaharia şi Daniel Vinceţiu Geoglovan: Liceul Teoretic „Emil Palade“, Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“, Liceul Teoretic „Ioan N. Roman“ Constanţa, Liceul Tehnologic Cogealac, Şcoala Gimnazială „Cristea Caraman“ Cogelac, Şcoala Gimnazială nr. 1 Râmniciu de Jos, Şcoala Gimnazială Tariverde, Grădiniţa cu Program Normal Cogealac, Grădiniţa cu Program Normal Râmnicu de Jos, Grădiniţa cu Program Normal Tariverde, Liceul Tehnologic „Lazăr Edeleanu“ Năvodari, Şcoala Gimnazială „George Enescu“ Năvodari, Şcoala Primară nr. 1 Peninsula Năvodari, Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi“ Năvodari, Liceul Tehnologic „Mihai Viteazul“ din Mihai Viteazu, Şcoala Gimnazială nr. 1 Sinoe, Grădiniţa cu Program Normal Mihai Viteazu, Grădiniţa cu Program Normal Sinoe, Şcoala Gimnazială nr. 1 Istria, Şcoala Gimnazială nr. 2 Nuntaşi, Grădiniţa cu Program Normal Istria, Grădiniţa cu Program Normal Nuntaşi, Şcoala Gimnazială nr. 1 Fântânele, Grădiniţa cu Program Normal Fântânele, Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr“ Corbu, Şcoala Primară nr. 1 Vadu, Şcoala Gimnazială „Vasile Alexandri“ Corbu, Grădiniţa cu Program Normal nr. 1 Corbu, Grădiniţa cu Program Normal nr. 2 Corbu, Grădiniţa cu Program Normal Vadu, Grădiniţa cu Program Normal Săcele.
 
Sectorul 4 - Daniela Stan şi Veronica Neguţu: Seminarul teologic Ortodox „Sf. Cuvios Dionisie Exiguul“, Grădiniţa cu Program Normal nr. 51, Grupul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Delfinul“ Constanţa, Grupul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Maria Montessori“, Grupul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Albatros“, Şcoala Gimnazială Specială Sanatoriul Techirghiol, Liceul Teoretic „Anghel Saligny“ Cernavodă, Grădiniţa cu Program Normal nr. 3 Cernavodă, Liceul Tehnologic Axiopolis Cernavodă, Şcoala Gimnazială nr. 1 Cernavodă, Grădiniţa cu Program Prelungit „Panseluţa“ Cernavodă, Şcoala Gimnazială nr. 2 Cernavodă, Grădiniţa cu Program Normal „Prichindel“ Cernavodă, Şcoala Gimnazială „Mircea Eliade“ Cernavodă, Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 4 Cernavodă, Grădiniţa cu Program Prelungit „Voinicelul“ Cernavodă, Şcoala Gimnazială nr. 1 Seimeni, Şcoala Primară nr. 2 Dunărea, Şcoala Primară nr. 3 Seimenii Mici, Grădiniţa cu Program Normal Dunărea, Grădiniţa cu Program Normal Seimenii Mici, Grădiniţa cu Program Normal Seimenii Mari, Şcoala Gimnazială nr. 1 Mircea Vodă, Şcoala Gimnazială nr. 2 Satu Nou, Grădiniţa cu Program Normal Mircea Vodă, Grădiniţa cu Program Normal Satu Nou, Şcoala Gimnazială nr. 1 Saligny, Grădiniţa cu Program Normal Saligny, Grădiniţa cu Program Normal Ştefan cel Mare, Şcoala Gimnazială nr. 1 Rasova, Grădiniţa cu Program Normal Cochirleni, Grădiniţa cu Program Normal Rasova, Şcoala Gimnazială nr. 2 Cochirleni, Şcoala Gimnazială „Dan Spătaru“ Aliman, Şcoala Primară nr. 2 Vlahi, Şcoala Gimnazială nr. 1 Dunăreni, Grădiniţa cu Program Normal Aliman, Grădiniţa cu Program Normal Dunăreni, Grădiniţa cu Program Normal Vlahi.
 
Lista privind repartizarea pe sectoare teritoriale a inspectorilor şcolari în anul de învăţământ 2018-2019 poate fi consultată în secţiunea „Documente“.
 
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

ISJ Constanța organizează conferința județeană a proiectului privind învățământul secundar

17 Oct 2019 458

Interviu online cu inspectorul şcolar general al ISJ Constanţa, Petrică Miu „Digitalizarea este o provocare căreia învăţământul constănţean îi poate face faţă cu succes“

12 Oct 2019 1441

O nouă ediţie a Târgului de toamnă al ofertelor educaţionale din învăţământul profesional „Ştiu să-mi aleg meseria“, organizată de ISJ Constanţa

12 Oct 2019 566

„Mâncători de suflete“, „needucaţi“ Educatoarea unei grădiniţe, sancţionată disciplinar de ISJ Constanţa. Povestea mai puţin ştiută a cazului

09 Oct 2019 2620

Doi inspectori şcolari au dat în judecată ISJ Constanţa. Ce declară părţile

08 Oct 2019 2417

25% din salariul de bază, timp de cinci ani 117 profesori din Constanţa vor primi gradaţii de merit. Cine sunt aceştia (document)

28 Sep 2019 10972

Constanţa, gazda întalnirii de lucru „Educația timpurie incluzivă de calitate"

27 Sep 2019 391

ISJ Constanţa a aprobat cea de-a doua clasă pregătitoare la Liceul Teoretic „Ioan Cotovu“ din Hârşova (galerie foto)

20 Sep 2019 624

Festivitatea de premiere a performanței în învățământ Părinți cu ochii în lacrimi și emoții ca la examene pentru elevii de 10 ai Constanței (galerie foto)

19 Sep 2019 1111

Ministerul Educaţiei a alocat 69.000 de lei pentru Constanţa Festivitate de premiere a elevilor constănţeni cu media 10 la examenele naţionale din 2019

18 Sep 2019 1073

Numiri de noi directori în unităţile de învăţământ constănţene, la început de an şcolar 2019-2020

07 Sep 2019 5115

Schimbări în organigrama ISJ Constanţa. Echipa mandatului nr. 5 al lui Petrică Miu

07 Sep 2019 5710

Peste 100 de microbuze vor deservi transportul elevilor în judeţul Constanţa. Ce se întâmplă cu toaletele din curtea şcolii?

04 Sep 2019 1073

Petrică Miu, noul inspector școlar general al ISJ Constanța. Mandatul Gabrielei Bucovală a expirat

19 Aug 2019 4338

La cârma şcolilor Lista cadrelor didactice din Constanţa menţinute în funcţia de director şi director adjunct în anul şcolar 2019-2020

15 Aug 2019 4650